Wpis z mikrobloga

Żona mnie męczy żeby kupić Termomixa, ale nie widzi mi się wydawać tyle waluty na to. Pół roku byłem na #keto a teraz od paru miesięcy na #lowcarb i jakoś nie widzę, żeby ten Termomix to był jakikolwiek upgrade dla naszego żywienia (a na pewno mojego). Ktoś z Was jest na keto lub lowcarb i używa Termomixa? Opyla się to kupić?
  • 186
@Loob77: ja mam Lidlomixa od ponad miesiąca i powiem tak: bardzo ułatwia pracę w kuchni i motywuje do gotowania, szczególnie kiedy nie lubisz tego robić, tak jak ja. Większość przepisów wychodzi bardzo dobrych smakowo, oczywiscie możesz doprawiać po swojemu. Po wszystkim sam się myje (ustawiasz mycie wstępne) no i kosztuje 1800 a nie ponad 5k.
Jeśli Wam nie podpasuje zawsze łatwo sprzedasz na grupkach lidlomixowych na fb, naprawdę bez problemu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Loob77: Ja mam ten z lidla. Uważam, że jest to narzędzie dla osób które lubią gotowac i potrafią. Przydatne urządzenie, szczególnie do: wyrabiania ciasta, blendowania i siekania. Nie jedz węgla, ale ja lubię np placki ziemniaczane. Nigdy ich nie robiłem bo mi się nie chciało ścierać ziemniaków. W robocie trwa to 30 sekund i palce całe. No takie niuanse, ogólnie spoko ale nie mam porównania z TM. Sam bym nie kupił
@Kosedek: Hmm nie wszyscy którzy to maja to sekciarze, to jakaś skrajność podajesz. Trochę masz opinie nacechowana emocjonalnie. Uważam ze sprzęt kosztuje dużo za dużo. To fakt niezaprzeczalny. Nie bronię ceny w ogóle. Ale tez jakość moim zdaniem sprzętu jest bardzo dobra. Dla mnie jako głąba od gotowania sprzęt sprawuje się bardzo do rze. Robi to co ma robić. To czego nie może nie robi oczywiście. Chyba przed kupnem wiedziałeś czego
@Loob77: moim zdaniem jak masz mało czasu/chęci na gotowanie to warto. W sumie wszystko da sie z tego pomocą zrobić, a nie trzeba stać przy garnku i pilnować, przemieli mak, posieka rzeczy na surówkę itp. Jak masz czas i chęci na gotowanie codziennie to zbędny wydatek, ale tak jak mówię - dla laików i zapracowanych bardzo fajne :)
@Loob77 Na keto raczej nie poszalejesz z Thermo, ale potrawy z węglami - owsianka, pizze, chałki, naleśniki, chleby, placki i dużo dużo innych, które dzieciaki uwielbiają robi się w tym wyśmienicie. Zobacz apke cookido i ile tego jest. Chociażby same zupy świetnie wychodzą. Też byłem sceptycznie nastawiony, ale potrawy naprawdę świetnie wychodzą i kucharzem być nie trzeba.
@Kosedek: Sam posiadam thermomixa i nie uważam się za sekciarza xD Po za byciem drogim mikserem jest dla mnie mega ułatwieniem życia jeśli chodzi o gotowanie w nim zup czy wyrabianie ciasta tudzież gotowanie na parze. Przepisów masa , każdy coś dla siebie znajdzie. Aczkolwiek gdyby nie to ,że razem z różowym dostaliśmy go w prezencie ślubnym od ciotek to nie wydałbym 5k na taki sprzęt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loob77: kup, w razie gdyby magia prysła po miesiącu, to przez kilka następnych lat możesz używać argumentu "Taki sprzęt, tyle pieniędzy i Co, kurzy się". A w najgorszym wypadku żona będzie zadowolona A co pewnie za tym idzie, ty również.
Sam posiadam thermomixa i nie uważam się za sekciarza xD


@purple_k: no właśnie to co zauważyłem wśród znajomych- jak dostali w prezencie to spoko sprzęt, ale by nie kupili i szczególnie nie zachwalają.
Jak już kupili sami to NAJLEPSZY NA ŚWIECIE SPRZĘT DO WSZYSTKIEGO, mieli, sieka, smaży. Jedzą szybko, smacznie i zdrowo, zeszła im wysypka z pachwin i żona przestała się puszczać.
@Loob77: ja na poczatku roku kupilam lidlomixa - jest uzywany srednio raz w tygodniu, czasem czesciej. Pieke ciasta, bulki, robimy obiady, robilam dzemy w nim, sok pomaranczowy, sok pomidorowy, siekam w nim cebule, robie placki ziemniaczane, miele stare bulki na bulke tarta, robilam maslo, robilam zageszczasz z ryzu i duzo wiecej - ale trzeba lubiec gotowac a nie spagetti i schabowe na zmiane :D a blender tez mam i jak mam
Thermo jest zajebiste. Nie byłem na żadnych prezentacjach, a kupiłem dla zwykłej wygody. Wiadomo ze to nie zastąpi kilku naczyń czy robienia jedzenia ręcznie, ale jak słyszę #!$%@? o trudnym myciu czy ze dania sa niesmaczne to mam takie jedno wielkie xD. Dodatkowo, #!$%@?, to się samo myje xD. Przepisy masz podane wiec wbijasz wszystko w apke, planujesz sobie tydzień i kupujesz co potrzebujesz.

W praktyce gotowanie w thermo to jak składanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Loob77: lidlomix, sam bym nie kupił ale dostaliśmy i jest w sumie spoko. Zastępuje sporo sprzętów, robi niezłe ciasta i w zasadzie głównie do tego go używam. Nawet do ciast ze swoich przepisów, albo takich w proszku, wolę użyć lidlomixa bo ubije jajka, roztopi masło, wyrobi ciasto.
Fajna sprawa jeśli: nie macie w pełni wyposażonej kuchni, często miewacie gości, macie dziecko.
Napewno bym nie kupił żeby ułatwić sobie gotowanie i "robić