Wpis z mikrobloga

dzień dobry niedługo będę wykańczał swoje pierwsze mieszkanie deweloperskie w życiu (standard 2 pokoje: salon z kuchnia i sypialka), i tu pojawia się pytanie czy jest gdzie jakiś zbiór lifehackow remontowych? co wybrać, czego unikać, oszczędność miejsca itp. Wiem ze jest mnóstwo rzeczy o których najprawdopodobniej nie wiem a może warto je jakoś wyłuskać tym bardziej ze technologia zmienia się z roku na rok czasem . Próbowałem znaleźć jakieś wpisy ale sporo odnosiło się do domów a to jednak inne budownictwo i wykończenie.
Do tej pory mam takie pomysły:

- wyjście internetowe w każdym pomieszczeniu
- podłoga winylowa wszędzie jednolita ułatwiająca sprzątanie robotem
- zabudowany obszar za lozkiem taka ala meblościanka, w celu oszczędności miejsca
- chyba zrobię klimę o mam okna od południa niby zacienione innymi blokami ale jednak chyba warto

Z gory dziękuje za wszelkie info, rade, link itp

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem #wykonczenia
  • 20
@mateja888: odpowiednie światło w holu/ ppokoju co by całej chaty nie rozświetlać jak wrócisz po wódce o 4 rano.
Ściemniacze światła w salonie, dobre gniazdka, RJ w każdym pomieszczeniu, grzany prądem kaloryfer w laziece, dużo szuflad w kuchni. I najlepiej wynajmij architekta z nadzorem do tego, taniej Ci wyjdzie i mniej nerwów stracisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateja888:

podłoga winylowa wszędzie jednolita ułatwiająca sprzątanie robotem


Przecież możesz mieć różne podłogi w różnych pomieszczeniach i nadal mieć je na jednym poziomie bez progów. Do przedpokoju mimo wszystko polecam gres bo piasek.
@mateja888: Rolety z dobrym odbiciem/zaciemnieniem jakby słońce za dobrze waliło. Jak mieszkasz w miejscowości, gdzie jest zimą smog to się od razu zastanów gdzie będzie stał oczyszczacz powietrza. Łóżko otwierane to będzie kolejna szafa. W kuchni ogarnij miejsce na jakiś mop, śmietniki itp. rzeczy, w salonie fajnie jak jest przestrzeń na jakąś matę do ćwiczeń. szafy zaprojektuj tak, żeby schować w nich walizki itp. spore rzeczy.
@mateja888 mało który deweloper zgadza się na klimatyzację, inaczej tracisz gwarancję na ściany
( a uwierz mi, że nie warto jej tracić xD )
Mam podobny metraż i nowe mieszkanie, z lifehackow dodałbym:
- pralko suszarka, nie w łazience, a np w przedpokoju,
- wanna z prysznicem, składana szyba (jak ktoś lubi wannę),
- nie oszczędzać na AGD,
- wygłuszony sufit, nigdy nie wiesz kto będzie nad tobą,
- drzwi bez ościeżnicy,