Wpis z mikrobloga

@Oline: Dzięki. Flawiusz to pewnie za darmo bedzie w internecie. Druga pozycja wydaje mi sie ze bedzie ciezko dostac a w antykwariatach pewnie sobie dobrze policza za nia. Szkoda ze takie opracowania nie sa w jednej ksiazce. Znalazlem w ksiegarni archidiecezjalnej ksiazeczki o archeologii i historii w Biblii ale oczywiscie mala ksiazeczka każda o innym wydarzeniu i każda po 30zl...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oline: Józefa Flawiusza fałszowano, naturalnie na korzyść chrześcijaństwa.
Tak więc jeśli @MexFan: chcesz się dowiedzieć jakichś bajeczek to czytaj takie rzeczy.

Polecam się z tym zapoznać: https://testimonia.pl/testimonium-flavianum-czy-flawiusz-napisal-o-jezusie/
W ogóle polecam stronę.

Polecam również zapoznać się z tematem "W jaki sposób kolejne tłumaczenia Biblii na przestrzeni wieków były i są przekłamywane"
Na stronie czywierzyc.pl
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MexFan: A ja Ci podałem bardzo obszerne i naukowe źródło na temat fałszów we Flawiuszu. Ale skoro boisz się, że to Ci zacznie zaburzać piękną ułudę to faktycznie nie czytaj ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@JamKarzeu2: Podałeś mi o Jezusie a ja pytam o Stary Testament l. Nie spamuj wiec jak nie umiesz czytać. To że nie zgadzam sie z toba rozmawiac o.tym teraz i w tym momencie, ani byc moze z tobą akurat w ogóle sądząc po nachalności nie oznacza ze automatycznie masz rację. Tym bardziej że ten wątek w ogole nie dotyczy jakichkolwiek debat i nikt tu debat nie ogłaszał
@MexFan Polecam serię Nowy Komentarz Biblijny oraz Nie tylko Biblia. Dzieje starożytnego Izraela. Dodatkowo Komentarz Historyczno-Kulturowy do Biblii Hebrajskiej (znajdziesz na chomiku). Odradzam natomiast książki ks. Jelonka o historii Izraela.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MexFan: Wiem z autopsji że chrześcijanie boją się debat, bo podskórnie czują że ich wiara to tylko bajeczki żeby poczuli się lepiej. Nie musisz mi o tym przypominać, sam kiedyś wierzyłem więc pamiętam jak to było xD

Podałem również ciekawy temat fałszerstw w biblii, ale to Cię najwyraźniej też nie interesuje bo chcesz tylko tkwić w twojej niezbyt mądrej ułudzie. Rozumiem, bo sam tak miałem, ale warto było to na początku
@JamKarzeu2 Pytał Cię ktoś o zdanie na temat chrześcijan i Twoje wspominki z życia? OP prosił o publikacje dot. Starego Testamentu i historii Izraela, a Ty wyjeżdżasz z Flawiuszem i jeszcze robisz osobiste wycieczki, bo zwrócono Ci uwagę, że piszesz nie na temat ¯_(ツ)_/¯