Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 24
711 547 + 20 = 711 567

Dziś pierwsza wieksza wyprawa po lesie, i kusze stwierdzić że nic w ostatnich latach niee sprawiło mi takiej frajdy jak ten rower (ʘʘ) morda mi sie cieszy i jestem przeszczesliwy

Choć po powrocie do domu czekała mnie lekko niemiła niespodzianka i tutaj mireczki spod tagu #mtb proszę o pomoc. Wydaje mi sie ze jest to wynik mojego odruchowego pedałowania do tyłu co w połączeniu z brudnym/zacinającym się łańcuchem powoduje że rysuje mi ramę. Nie wydaje mi sie zeby było to od odbijania sie łańcucha o "chainholder" bo mam założona ochronę, fakt ze jest trochę do dupy bo materiałowa i na rzep, ale przy jeździe po nierównościach beż pedałowania raczej nie ma opcji żeby łańcuch obijał o ramę w tym miejscu. Co można z tym zrobić? Zapewne nie pedałować do tyłu, ale czy wymiana ochrony z materiałowej na np. gumę którą się ciasno owija było by lepszym pomysłem?

#rowerowyrownik

Skrypt | Statystyki
Etemerion - 711 547 + 20 = 711 567

Dziś pierwsza wieksza wyprawa po lesie, i kusze s...

źródło: comment_16337175243Vy4p6rWWM5g46pAxE1bmk.jpg

Pobierz
  • 6
@WypadlemZKajaka: typ człowieka który analizuje dużo ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem na początku że to od odbijania się łańcucha, ale dzisiaj znalazłem przyczynę, i rozwiązanie chyba już też - jeden mireczek podsunął mi prosty a dobry sposób z starą dętkę od roweru która świetnie służy jako ochrona, chyba się skuszę i spróbuję
tutaj mireczki spod tagu #mtb proszę o pomoc.


@Etemerion: @WypadlemZKajaka: Olej. Mogło być od łańcucha ale jak jesteś pewien że nie to może koło wpadło w super lepką kupę i przywaliło przyklejonym kamieniem. Z czasem będzie gorzej i to w miejscach bardziej reprezentacyjnych, nie skupiaj się na tym bo odbierze ci to frajdę.
@Etemerion: jak masz tam na tylnym trojkacie miejsce zeby to dobrze zrobic to mozesz tam elegancko izolatka nawet owinac, zrobilem tak jak mialem jeszcze sztywniaka "enduro (xD)", jak mocniej sie #!$%@? lancuch i zebatka w blocie to wciagalo lancuch miedzy rame i zebatke i ladnie rame gryzlo, okleilem paroma warstwami izolacji i jak dochodzilo do takich incydentow ponownie to tylko izolacje mi zdzieralo xD