Wpis z mikrobloga

Serio to plusujecie?

Przez 17 lat Unia nie uzurpowała sobie federalistycznego obłędu, jakoby prawo UE miało być nad konstytucją państw członkowskich, a TSUE mógł wydawać wyroki w innych obszarach niż te, których kompetencje oddaliśmy w traktatach (4 obszary, między innymi unia celna i handlowa).

Źródła prawa:

1. Konstytucja i orzeczenia TK

2. Ratyfikowane umowy międzynarodowe

3. Prawo krajowe.

Dziś dokonuje się prawny zamach stanu na państwo członkowskie, a wy kpicie?

Won za Don, pajace.

#polska #4konserwy #bekazlewactwa #prawo #historia #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Kapitalista777 - Serio to plusujecie? 

Przez 17 lat Unia nie uzurpowała sobie fede...
źródło: comment_1633717085Q08RV9bt7RDAYBVhXZj3Ky.jpg
  • 35
@Kapitalista777: A wiesz że istnieją zobowiązania w prawie UE w innych płaszczyznach niż te przekazane?

Zresztą ty nie rozumiesz nawet co piszesz - w obszarach które przekazaliśmy UE nie ma żadnych „naszych” ustaw, ponieważ kompetencje przekazaliśmy UE i to Unia stanowi prawo. Więc nie ma co być zgodne z prawem UE.

Dodatkowo jest mnóstwo aktów prawnych UE które dotyczą prawa i kwestii sądownictwa i jak wyjaśnisz ich istnienie skoro według ciebie
Rozporządzenia nie są źródłem prawa, co potwierdza właśnie... Unia, w wielu sprawach, które były przez unijne instytucje rozstrzygane.

Wiele razy Polska była sądzona rozporządzenia, które rościły sobie status ustawy (np. zakazywanie nowych substancji psychotropowych rozporządzeniem ministra, co słusznie europejskie instytucje uznawały za nieskuteczne, gdyż takie akty muszą przejść drogę legislacyjną przez parlament).

Poza tym sądzisz, że Polska w swoim, krajowym prawodawstwie nie ma własnych ustaw i regulacji np. w kwestii celnej czy
@Kapitalista777: o tym, że federacja to cel wiadomo od lat 50. Inaczej to nie ma racji bytu.
Już nie mówiąc o tym, ze trzeba byc fanatycznym pisowcem żeby nie widzieć, ze to pseudo orzeczenie jedynie ma na celu dać podkładkę pod dalsze harce Ziobrystow po naszym sądownictwie.
Już #!$%@?ąc, że nie wydajesz się nawet rozumieć tego orzeczenia i tego, że cytowany przez ciebie wpis ma racje
@Kapitalista777: nie wiem czy trollujesz czy nie masz pojęcia o czym mówisz? Ale poświęcę się i trochę cię doedukuje.

Po pierwsze polskie rozporządzenia są źródłem prawa co wynika wprost w Konstytucji. Po drugie chodziło mi o rozporządzenia Unii Europejskiej (taki akt prawny, powszechnie wiążący wszystkie kraje Unii) - zgodnie z traktatem (przeczytaj sobie art. 288 TFUE).

Po trzecie - nie rozumiesz nawet co piszesz - kompetencji wyłączne UE nie polegają na
@Kapitalista777: Ok to teraz Polska zmienia konstytucję że sprawę w sądzie wygrywa ta strona która więcej zapłaci, a zmieniając konstytucję można coś takiego teoretycznie przeprowadzić.

A że przecież konstytucja jest ważniejsza to z całej Europy będą przyjeżdżać tu firmy i klepać wyroki pod siebie, bo wyroki sądownicze kraju członkowskiego są respektowane w całej UE.

Prawo polskie musi być zgodne z prawem unijnym, a nawet jak na poziomie prawa jest konflikt to
@Kapitalista777: +1; szanuję za ten wpis. IMO, w obecnej sytuacji absolutnie nie można ustąpić ue; doszliśmy de facto do punktu krytycznego, po którym nie będzie już odwrotu. Obawiam się niestety, że władza jak zwykle się ugnie i znajdziemy się w strasznej dupie w nieodległej perspektywie...
@Kapitalista777:

Przez 17 lat Unia nie uzurpowała sobie federalistycznego obłędu, jakoby prawo UE miało być nad konstytucją państw członkowskich


Hej, czyżby? Jak Ty sobie wyobrażasz związek państw bez założenia, że wspólne prawo jest ponad poszczególnymi? xD

Po drugie wszyscy wiedzą, że ten parawyrok to hucpa na polityczne zamówienie. Jak komuś to nie przeszkadza to nie wiem co ma wspólnego z interesem Polski i Polaków. Już od kilku lat niestety instytucje europejskie
Ok to teraz Polska zmienia konstytucję że sprawę w sądzie wygrywa ta strona która więcej zapłaci, a zmieniając konstytucję można coś takiego teoretycznie przeprowadzić.


@Greg36: a jak to wyglada z panstwami, ktore nie sa w UE? nie honorujemy wyrokow ich sadow?
@3edcvfr4:

Orzeczenia wydane w Unii Europejskiej są uznawane automatycznie, bez konieczności przeprowadzania jakiegokolwiek postępowania.

Orzeczenia wydane przez sąd państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej, a z którym wiąże Rzeczpospolitą Polską umowa międzynarodowa (przykładowo z Federacją Rosyjską, Ukrainą, Białorusią, Norwegią, Szwajcarią czy Islandią) są uznawane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej na warunkach przewidzianych w tej umowie.

Orzeczenia wydane przez sąd państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej, z którym nie wiąże Rzeczpospolitej Polskiej umowa