Wpis z mikrobloga

"JESTEM POZA RYNKIEM" - Większej głupoty dawno nie słyszałem.

Klasyczny błąd logiczny. Możesz nie mieć z BTC nic wspólnego, nie inwestować w niego i nie mieć ani jednego satoshiego, ale to nie oznacza że jesteś "poza rynkiem". Jak najbardziej jesteś na nim i #!$%@? największą głupotę jaką można obecnie zrobić. Mając jakiekolwiek PLNy zamiast BTC, jesteś na rynku i masz pozycję short x1 na BTC/PLN.
Dokładnie tak. Shortujesz BTC, czyli grasz na jego spadki względem turbo inflacyjnego fiata. Równie prawdziwe jest stwierdzenie że masz pozycję long na PLN x1 względem BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inwestujesz w fiata. Powodzenia. Genialna strategia...


#bitcoin #kryptowaluty #gielda #inwestycje #pieniadze #januszebiznesu
Opposition_Fuhrer - "JESTEM POZA RYNKIEM" - Większej głupoty dawno nie słyszałem.

...

źródło: comment_16336436290AmbJ6LSbloRWgJGHRoQ4M.jpg

Pobierz
  • 49
sam trochę siebie zaorałeś, bo gdy ceny prądu pójdą w górę, to i cena BTC pójdzie w górę, bo górnik nie sprzeda taniej niż ma zapłacić za prąd ¯_(ツ)_/¯ a chętny na kupno zawsze jakiś będzie


@revoolution: Typie śmieszny jesteś. Ceny prądu nie mają znaczenia. Po prostu koszt wydobycia pójdzie w górę, spadnie hashrate, poziom trudności się obniży i to wszystko. #!$%@? mnie. Już podobnych januszy logiki wyjaśniałem lata temu: https://steemit.com/polish/@cyberpunkbtc/mity-o-bitcoinie-01-cena-bitcoina-jest-zalezna-od-kosztu-wydobycia
tylko, że taka historia już była dwa lata temu. Cena btc była dużo niższa i opłacalność kopania była dużo niższa. Mimo to, można było łatwo kupić sobie btc. Co stoi na przeszkodzie, żeby to się powtórzyło?


@DonMisiek1906: Nie rozmumiem. No spadł BTC i co się stało? Nic...
@revoolution: Jeżeli wykopiesz BTC za 5zł, tzn . że obecna cena rynkowa BTC to trochę ponad 5zł.
Poza tym to nie jest chcę czy nie chcę sprzedać, ponieważ średnia marża z kopania jest bardzo niska a koszta energii elektrycznej górnik musi płacić co miesiąc, więc sprzedawać większość urobku na bieżąco.
Opłacalność wydobycia zawsze naturalnie dąży do zera.
@revoolution: skoro kupiłeś dolara po 4 zł to nie sprzedasz go za 3.5 zł. Skoro wziąłeś kredyt na 30 lat na mieszkanie w centrum to jak stopy procentowe pójdą w górę o 5 punktów procentowych to chyba nie będziesz chciał sprzedać mieszkania z lekką stratą, prawda? Skoro kupiłeś tulipany za miliony to chyba są one warte te miliony, prawda?
@DonMisiek1906: ale BTC nie musisz sprzedawać poniżej ceny jaką za niego dałeś, więc do czego to porównanie jest. Waluta jest warta tyle ile chce za nią dać popyt. Nie wiem może jak kupisz tulipany za milion to za dwa dni będzie krach w branży tulipanowej i odsprzedasz je za 2 miliony

btc w obiegu będzie zawsze bez względu na cenę prądu