Wpis z mikrobloga

@Eliade: Indukcja jak dasz na pełną moc szybciej grzeje jak gaz więc trzeba uważać żeby nie przypalać jak coś odgrzewasz. Kup taki model indukcji który naprawdę reguluje moc a nie regulacja na zasadzie włącz/wyłącz (ja mam tak w Amice). Indukcję mają też funkcję, że po zagotowaniu wody zmniejszają moc, ale podtrzymanie ciepła. Dodatkowo jak nic nie gotujesz to powierzchnia kuchenki robi za powierzchnię roboczą.
  • Odpowiedz
@Eliade: Gaz. Nie potrafię gotować na czymś innym xD Budżetowo wychodzi spoko jak masz gaz doprowadzony do domu. Mnie kosztuje grosze, mam opłatę stałą.
  • Odpowiedz
@Eliade: Ja jestem fanatykiem gotowania, ale w wynajmowanym miałem przez 4 lata indukcję - przesiadłem się ze wszystkimi przepisami na nią i w sumie jest git.

Gaz jest super, ale czyszczenie tej kuchenki z jej kurkami i zakamarkami to jakiś dramat i największy minus.

A w ogóle to odpuść sobie elektryczne płyty tak jak @vateras131 napisał. Albo gaz albo indukcja.
  • Odpowiedz
  • 10
@Eliade do codziennego użytku tylko indukcja. Chyba że gotowanie to twoja pasja wtedy gaz. Elektryczna to największa #!$%@? jaka może być
  • Odpowiedz
@Eliade: Ludzie #!$%@?ą o tym gazie dla pasjonatów gotowania a chyba sami nie są. Gaz ma dwie przewagi pod kątem kulinarnym i zero pod kątem funkcjonalnym. Możesz operować naczyniem nad gazem i wciąż jest grzane. Oraz masz większe spektrum mocy grzania. Ale indukcja też ma Swoje zalety, szybciej grzeje a ustawienie grzania jest bardziej precyzyjne i powtarzalne. A do tego jest o wiele bezpieczniejsza. Jak ktoś lubi gotować to wszystko bez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@whitewolfik:
Gaz nie ma takiej bezwładności temperaturowej jak płyta elektryczna lub indukcyjna. Co oznacza, że jeśli jesteś pro kucharzem i delikatnie przegotowaną potrawa zepsuje ci dzień to gaz jest najlepszy.

Natomiast płyty się łatwiej czyści i są bardziej estetyczne. Przy czym indukcyjna się nie grzeje (ona ogrzewa garnek) i możesz instant po zdjęciu garnka ją przetrzeć i dziecko się nie oparzy. (Bezwładność temperaturowa jest w garnku)

Elektryczna więc nie daje takiego
  • Odpowiedz
@whitewolfik:
Nagrzewanie garnków/patelni trwa wieki. Płyta nagrzewa się i gaśnie na przemian przez co nie trzyma stabilnej temperatury - steka na tym nie usmażysz.
Mocno nagrzana powierzchnia płyty dodatkowo powoduje, że wszystko co na nią spadnie lub ścieknie momentalnie się pali i produkuje smród więc trzeba ją non stop dokładnie czyścić.
No i jak wyżej - sporo energii idzie w gwizdek.
  • Odpowiedz
dlaczego płyty elektryczne są złe? Każdy pisze że #!$%@?, ale nikt nie wspomnina dlaczego ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@whitewolfik: bardzo wolno gotuja wode, maja ogromna inercje (cos sie przypala - nie wystarczy ze obnizysz moc, trzeba zdjac garnek czy patelnie), zuzywaja wiecej pradu niz indukcja, sa trudniejsze w utrzymaniu czystosci przez to ze wylane czy wysypane na nie rzeczy sie przypalaja
  • Odpowiedz
@whitewolfik: płyty indukcyjne są bezpieczniejsza, czystsze, bardziej efektywne i szybsze niż płyty elektryczne. nikt nad płytami elektrycznymi się współcześnie nie zastanawia. tego zresztą współcześnie się już niewiele produkuje, bo to jest gorsza technologia niż indukcja.
  • Odpowiedz
@Eliade: Gaz najlepszy do gotowania, ale estetyka i sprzątanie to 0/5.

Generalnie możnaby z tego zrobić mem jak ten z rodzajami koszyków w sklepie. Ideału nie ma.
  • Odpowiedz