Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Wynik mojej ankiety sprzed kilku dni i sprzed 2 lat.

Komentując ankietę sprzed 2 lat napisałem: "Typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń".

Teraz po latach na szczęście widać zdecydowaną zmianę, ale osób, które uważają, że bicie dzieci jest spoko, nadal jest dużo, dużo za dużo.

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
Pobierz pogop - Wynik mojej ankiety sprzed kilku dni i sprzed 2 lat. 

Komentując ankietę spr...
źródło: comment_1633508826lcNDuFX4kV0FbBYMYqbjgd.jpg
  • 30
tak, bezstresowe wychowanie nie ma wad


@Ampiri_pl: oczywiście że bezstresowe wychowanie ma wady, chociażby pierwszą lepszą wadą jest to, że dziecko nie wie jak sobie poradzić ze stresem bądź złością skierowaną pod jego adresem jak już na taką kiedyś trafi, a jak nie nabędzie tych umiejętności za młodu to zdecydowanie ciężej je nabrać gdy dorośnie. Bezstresowe wychowanie ma też tendencje do tego, że dzieci nie wychodzą ze swojej strefy komfortu (gdzie
oczywiście że bezstresowe wychowanie ma wady, chociażby pierwszą lepszą wadą jest to, że dziecko nie wie jak sobie poradzić ze stresem bądź złością skierowaną pod jego adresem jak już na taką kiedyś trafi, a jak nie nabędzie tych umiejętności za młodu to zdecydowanie ciężej je nabrać gdy dorośnie. Bezstresowe wychowanie ma też tendencje do tego, że dzieci nie wychodzą ze swojej strefy komfortu (gdzie wiedzą, że jest bezstresowo), następuje po tym srogie
@Ampiri_pl: nie trudź się, sporo mądrzejsi ludzie niż zielonki z wykopu omawiali ten temat wielokrotnie i kontrolowane stawianie przed dzieckiem wyzwań i narażanie go na małe dawki dyskomfortu jest niesamowicie potrzebne w rozwoju człowieka, hartowanie to już jakieś twoje słowa, których nie powiedziałem
@7845: a gdzie ja piszę o #!$%@?? może naucz się czytać najpierw? Ja tylko napisałem, że bezstresowe wychowanie ma minusy, ale potencjalnie dalej jest najlepszą metodą. #!$%@? i przemoc to nie są dobre metody wychowawcze.
Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń".


@pogop: Tak każdy kto dostawał klapsa w dupę został złodziejem. Od klapsów na gołą dupę gwałcicielem, a od kabla od prodiża poltykiem. Bez
Tak każdy kto dostawał klapsa w dupę został złodziejem. Od klapsów na gołą dupę gwałcicielem, a od kabla od prodiża poltykiem.


@detalite: Tak, też w dzieciństwie dostałem klapsa, właśnie idę #!$%@?ć bank XD