Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
Wynik mojej ankiety sprzed kilku dni i sprzed 2 lat.

Komentując ankietę sprzed 2 lat napisałem: "Typowy wykopek to kolo, który mega szanuje badania naukowe, opinie ekspertów itd. Pod warunkiem jednak, że chodzi o nauki ścisłe, tymczasem w kwestii pedagogiki liczy się dla niego bardziej ten słynny chłopski rozum XD Gdyby jednak poszukać pozytywnych opinii o biciu dzieci wśród artykułów naukowych, to nic sensownego się nie znajdzie, żaden poważny pegagog, psycholog, tego nie popiera. Setki artykułów, prac profesorów, ale wykopek i tak wie lepiej. Nie dociera do niego, że znaczna część kryminalistów, to osoby bite w dzieciństwie nauczone, że przemoc jest sposobem załatwiania spraw i "normalnej" komunikacji. Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń".

Teraz po latach na szczęście widać zdecydowaną zmianę, ale osób, które uważają, że bicie dzieci jest spoko, nadal jest dużo, dużo za dużo.

#oswiadczenie #dzieci #rodzina #polska #rodzice #wychowanie #pedagogika #psychologia #patologiazewsi #patologiazmiasta
pogop - Wynik mojej ankiety sprzed kilku dni i sprzed 2 lat. 

Komentując ankietę spr...

źródło: comment_1633508826lcNDuFX4kV0FbBYMYqbjgd.jpg

Pobierz
  • 30
@pogop: Chcesz powiedzieć że bezstresowe wychowanie nie ma wad?
Myślę że są dzieci które są złośliwe i ewidentnie wykorzystują te badania i ogólną narrację do robienia rzeczy na które w przypadku dostania #!$%@? by sobie nie pozwoliły.
I najważniejsze, jeśli ktoś nie wywodzi się z patoli to danie w tyłek jest ostatnią rzeczą jaką zostawiają sobie rodzice, trzeba ewidentnie zasłużyć by się do tego dorobić.
bezstresowe wychowanie nie ma wad?


@Kondziu5: tak, bezstresowe wychowanie nie ma wad, pod warunkiem, że mówimy o "Bezstresowym Wychowaniu", a nie "bezstresowym puszczeniu w samopas" i bezwiednemu zgadzaniu się, na wszystko na co dziecko ma ochotę. Niestety osoby nie rozumiejące na czym polega wychowanie i że to spora wiedza o rozwoju młodego człowieka, o jego potrzebach i konsekwencjach ich niezaspokajania, którą umiejętnie trzeba wprowadzić w życie, wychowaniem nazywają wszelką opiekę nad
@Ampiri_pl: Pierwsze posty zielonki w takim temacie, no cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Czy nie uważasz że bezstresowe wychowanie to trochę istnieje tylko na papierze?
Możesz wychować czy raczej wyhodować sobie człowieka w takiej bańce gdzie wszystko się załatwia polubownie i nikt na nikogo nie strzela fochów i taki osobnik wyskakuje do realnego świata gdzie wielu ma w dupie jego naiwność, ba wielu jak się zorientuje z
@Kondziu5: wychowywanie nie polega na trzymaniu z dala od społeczeństwa, socjalizacja o której wspomniałeś, jest elementem wychowania. W bezstresowym wychowywaniu nie chodzi o unikanie stresu, bo dziecko i tak go odczuje, odczuje też frustrację, kiedy rodzice nie pozwolą mu na przekroczenie kolejnych granic, rzecz w tym, aby zrozumieć, że zaspokojenie potrzeb dziecka w naturalny sposób zbuduje w nim poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa, na bazie których będzie sobie radzić z
Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń


@pogop: maszynowa, moździerze i najcięższe działa krążowników liniowych, a potem już tylko pociski międzykontynentalne.

Powiecie, że klapsy to nie bicie? Każde bicie to bicie! Kiedy klaps ręką już nie działa w ruch idzie przecież pas, kabel i inna broń


Z tego fragmentu wynika, że klapsy to nie bicie, tylko klapsy prowadzą do bicia.
@Ampiri_pl:

wychowywanie nie polega na trzymaniu z dala od społeczeństwa, socjalizacja o której wspomniałeś, jest elementem wychowania. W bezstresowym wychowywaniu nie chodzi o unikanie stresu, bo dziecko i tak go odczuje, odczuje też frustrację, kiedy rodzice nie pozwolą mu na przekroczenie kolejnych granic, rzecz w tym, aby zrozumieć, że zaspokojenie potrzeb dziecka w naturalny sposób zbuduje w nim poczucie własnej wartości i poczucie bezpieczeństwa, na bazie których będzie sobie radzić z
@pogop: Chcesz powiedzieć że bezstresowe wychowanie nie ma wad?

Myślę że są dzieci które są złośliwe i ewidentnie wykorzystują te badania i ogólną narrację do robienia rzeczy na które w przypadku dostania #!$%@? by sobie nie pozwoliły.
I najważniejsze, jeśli ktoś nie wywodzi się z patoli to danie w tyłek jest ostatnią rzeczą jaką zostawiają sobie rodzice, trzeba ewidentnie zasłużyć by się do tego dorobić.

@Kondziu5: Dawanie kar cielesnych nigdy
@Zgrywajac_twardziela: A tak, że powołuje się na potencjalną eskalację do bicia przy użyciu narzędzi. Jeśli sam klaps jest już biciem, a 'każde bicie to bicie', to po co wspominać o możliwej eskalacji?
Do tego argumentacja 'klaps to bicie, bo każde bicie to bicie' to poziom porównywalny do 'seks to gwałt, bo każdy gwałt to gwałt'.

Dla jasności - jestem zwolennikiem wychowania bezklapsowego. Zwyczajnie nie podoba mi się taka argumentacja.