Wpis z mikrobloga

@Mlody_jeczmien: Ja to samo mam. Planuję teraz sobie kupić termos obiadowy (lub 2 nawet) i normlanie brać ryż z kurczakiem i warzywami.

https://www.decathlon.pl/p/termos-obiadowy-turystyczny-mh500-0-5-l/_/R-p-312704?mc=8618765&c=Szary

Takie coś np. Ja chyba wezmę wersję 0,8 l. Lub nawet dwa takie termosy xd. Żeby zabrać żarcia na uczelnie od 6:00-17:00 a potem jeszcze na trening to pewnie się przydadzą dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mlody_jeczmien: jak to co w tortille? Kuraka do oporu na eleganckości, troche sałaty dla picu, trochę sosiwa dla poślizgu i jedziesz. A tak na prawde to można każdy rodzaj mięsa tam dać, z wędliną włącznie - możesz posmarować całą tortillę jakimś serkiem, na to #!$%@?ć szynki tak do połowy, zawijasz i robisz roladkę - serek skleja całość, nie rozwija się.
to równie dobrze mogą być też bułki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Duzy_Dziki_Zwierz: Niezbyt mogą, bo bułki po całym dniu będą przesiąknięte sosami i sokami z warzyw. Tortille pozwalają na dużo większą dowolność co do "soczystości" dodatków.

Natomiast:

A jak nie to, to polecam tortille. Zawiniesz sobie w środek co chcesz, wsadzisz do pudełka i możesz zjeść rękami zawsze i wszędzie.

@DywanTv: Mimo wszystko, tortille owinąłbym folią
@Mlody_jeczmien: Cieszę się, jeśli mogłem pomóc. Natomiast unikałbym ciepłego jedzenia.
Termos zapewne utrzyma dość wysoką temperaturę przez kilka godzin, ale potem jedzenie może już osiągać 50, 40, 30, 20 stopni co jest akurat świetną temperaturą do rozmnażania się bakterii.

Kup termos (bo i tak się przyda), zrób test. Jeśli po kilkunastu godzinach (bo zakładam że tyle czasu chcesz trzymać w nim jedzenie) zawartość jest ledwo letnia, to raczej kombinuj w kierunku
@Mlody_jeczmien: szejk białkowy, omlet w plastikowym pojemniczku, jajecznica jajka na twardo choć tutaj trzeba uważać. Pamiętaj o papierowych ręcznikach żeby jakoś wytrzeć ręce.
Ciasto np. murzynek lub sernik, bez problemu można dodać trochę białka.
Poleciłbym orzechy ale jak mi się kiedyś na jednym kawałek zęba ułamał tak teraz ich unikam jak ognia ale jak masz zdrowe zęby to nerkowce bym na twoim miejscu rozważył.