Wpis z mikrobloga

Czy poleci ktos jakis regularnie wydawany podcast do osluchiwania sie autentycznych rozmow po niemiecku jak najblizej poziomu B2? Probowalem cos znalezc, ale mimo, ze deklarowane jako B2, to przewaznie jest to w 80% C1 i to dosc szybko mowione. Mam subskrypcje podcastu EasyGerman, ale to jest dla mnie za wysoko na ten moment.
#niemiecki
  • 14
@Strahl: @lufi: Panowie, dziekuje za sugestie. Na pewno sprawdze. Szczerze mowiac to jestem zdziwiony, ze mowicie, ze EasyGerman to niski poziom (mowoe o podcascie, nie o YT). Zdalem B1 w Goethe w czerwcu, od tamtej pory ucze sie B2 samemu i z godzina tygodniowo z nativem, i mam problem cokolwiek zrozumiec z tego Podcastu, jesli nie przewijam dwu-, trzykrotnie, a i to najczesciej nie pomaga. No nic, widocznie na ten
@wykop_lub_zakop: posluchaj jakiegokolwiek standardowego podcastu dla Niemcow to zobaczysz jaka jest roznica pomiedzy tresciami dla osob uczacych sie a zwyklymi, rozumiem w easy german 100% praktycznie a z normalnymi podcastami jest tak sobie
@wykop_lub_zakop: Ja mam poziom B1 i rozumiem 70-80% easy german (tak podcasty), a reszte sam się domyślam co mogło dane słówko znaczyć lub z kontekstu wynika sens zdania. Najgorzej jest z jakimiś skomplikowanymi szykami zdań, rekcją czy czasownikami rozdzielnymi. Słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj to będziesz rozumiał wszystko.
@wykop_lub_zakop: na netflixie masz chyba opcje wlaczenia niemieckiego dubbingu, ogladaj zdubbowane filmy/seriale, ale bez jakichkolwiek napisów. Na początku brzmi to trochę cringe, ale da się przyzwyczaić. W takich marvelowskich serialach czy innych pierdołach język nie jest zbyt wyrafinowany, do osłuchania się z normalnym niemieckim jest dużo przystępniejsze niż podcast bo widzisz kontekst mówionych zdań.
@wykop_lub_zakop:

Zdalem B1 w Goethe w czerwcu, od tamtej pory ucze sie B2 samemu


@wykop_lub_zakop: No to jesteś nieosłuchany. Wziąłem jakiś pierwszy z brzegu i tutaj mówią wolno.
https://www.easygerman.org/podcast/episodes/225

Odpal sobie jakąś niemiecką muzykę, najlepiej pop, pop-rock gdzie będziesz słyszał co śpiewają. Nie Rammstein, ale nawet jakieś szlagiery się nadadzą :D Do tego na Deutsche Welle masz "Langsame nachrichten" czy jakoś tak + w tle jakieś niemieckie radio czy inne