Wpis z mikrobloga

@DerMirker: Dla mnie wszystkie inwestycje które nie są inwestycjami stricte materialnymi są bez sensu. Żadne szkolenia dla 50 osób, żadne darmowe jogi, kina czy jakieś spotkania towarzyskie i warsztaty nie wchodzą w grę.
W ogóle taka joga, no zajebisty projekt. Pójdą tam ludzie którzy się tym interesują i pewnie chodzą na jogę w innych miejscach, dostaną jakieś darmowe sprzęty do tego a z budżetu uleci 42400 zł. Tyle z tego będzie.
Krs90 - @DerMirker: Dla mnie wszystkie inwestycje które nie są inwestycjami stricte m...

źródło: comment_1633254306sdc6al9Wv51pDRRd5lOEeG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DerMirker: Masz już jakieś propozycje czegoś bardziej sensownego? Może trzeba spełnić swój obowiązek obywatelski i zacząć tutaj męczyć ludzi. ;)
  • Odpowiedz
@DerMirker dwa czy trzy lata temu wygralo jakies szkolenie bombelkow z pierwszej pomocy, a przegrala rewitalizacja stawu plaszowskiego.
Niektorzy nie rozumieja, ze jak chca zajecia dla dzieciakow, to zbieraja sie rodzice w obrebie klasy czy nawet szkoly, placa po 3 dyszki, zamawiaja szkolenie i jest. Niewielka grupa natomiast nie zbierze sie i nie zleci prac remontowych przy zalewie.
Tez jestem zdania, ze jakies lekcje dla bombelkow, czy kino dla seniora powinny byc
  • Odpowiedz
@emdey: zagłosowałem na jakieś przyrodnicze.

Niewybudowany tor samochodowy z pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego na zawsze w pamięci [']

I niewybudowanie parku przed Urzędem Miasta.
  • Odpowiedz
@szuwarek-mini: remontowanie zalewu czy jakieś budowy chodnika to jest sprawa dla miasta a nie projekt na wykorzystanie budżetu obywatelskiego. No bądźmy poważni, to jest hajs dla ludu a nie na to co ma miasto utrzymywać. Jak dalej tak to będzie wyglądać to za kilka lat z tych pieniędzy będzie się szpitale i szkoły finansować. Trochę godności, ludzie.
  • Odpowiedz
ak dalej tak to będzie wyglądać to za kilka lat z tych pieniędzy będzie się szpitale i szkoły finansować.


@ReeceWithouterpoon: i szkoły już są finansowane, szkoła dodaje projekt jakiejś sali gimnastycznej dla niej i rodzice głosują ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DerMirker ale macie #!$%@? projekty w BO xD kto to w ogóle dopuszcza? Jaki jest tego sens oprócz wywalonej kasy w błoto? W jaki sposób skorzysta na tym ogół mieszkańców (chociaż jakiegoś osiedla/dzielnicy)?
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon to co wedlug Ciebie powinno sie znalezc w budzecie obywatelskim? To sa srodki ktorymi dysponuja bezposrednio obywatele w celach ktore ich dotycza. Mysle, ze remont okolic plaszowa na wzor Bagrow jest wlasnie taka inicjatywa. Z kasy miasta na cele obywateli, a nie waskiej gruoy, ktora chce dzieci wyksztalcic z pierwszej pomocy, czy pojsc do kina.
  • Odpowiedz
@DerMirker tak samo ma się sytuacja z gównosiłowniami na otwartym powietrzu, pełnymi ułomnych maszyn bez regulacji oporu- też tworzone pod staruszków, którzy serdecznie mają je w dupie. Po kilku latach jeśli nie zardzewiałe, to kończą #!$%@? przez sebków i oszczane przez bezdomnych.

Przez całe życie nie widziałem nikogo, kto uskuteczniałby jakiś trening obwodowy na nich.

A wystarczyłoby dosłownie za ułamek kosztu postawić, drążek, dwie poręcze, kołka gimnastyczne i ławkę do brzuszków -
Dr_Killjoy - @DerMirker tak samo ma się sytuacja z gównosiłowniami na otwartym powiet...

źródło: comment_1633265850yZO8f8qr2jSmTJFhxOL24D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DerMirker: przecież z budżetu obywatelskiego (o ile w ogóle uda się zrealizować projekt XD) zawsze korzystają wybrane grupy - chociażby w postaci mieszkańców danej dzielnicy. Jeśli dany projekt zbierze odpowiednią ilość głosów to czemu miałby nie wygrać - przecież tacy starzy ludzie też płacą tu podatki od lat

Powiem więcej - takie bilety do kina mają znacznie większą szansę na realizację niż jakaś infrastruktura. Ile to projektów leży w biurku od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@powaznyczlowiek: nie zgłosiłem żadnego, mogłeś sobie darować tę uszczypliwość.

Celem powinny być zabiegi drobnej infrastruktury, przyrody, rzeczy, z których korzystają *wszyscy* mieszkańcy, a nie wybrana grupa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: a ty krytykę skoro nie masz lepszych pomysłów ¯\_(ツ)_/¯

Celem powinny być zabiegi drobnej infrastruktury, przyrody, rzeczy, z których korzystają wszyscy mieszkańcy, a nie wybrana grupa.


Gdzie tak jest napisane? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@powaznyczlowiek: pomysłem jest idea adresowania wspólnego budżetu do wspólnoty, a nie grup.

Popieram pomysły poprawy zieleni, naprawy chodników, oświetlenia. Sam bym lepszych raczej nie wymyślił
  • Odpowiedz
@DerMirker: ja nadal czekam na realizację projektu obywatelskiego w Krakowie, na który głosowałem i który wygrał w 2019 r. ( ͡° ͜ʖ ͡°) - chodziło o budowę chodnika. Do dziś nie ma o nim informacji
  • Odpowiedz