Wpis z mikrobloga

@tomjar: Takie mlm, ludzie kombinują jak mogą, żeby naciągać nowych ludzi na swojego refa, bo za każdego nagonionego dostają profity. Strona tego ihub.global, która to firma rozdaje te koparki wygląda jak straszny scam, no ale zobaczymy :P
Ja nie ukrywam, że biorę w tym udział, i zamówiłem ta koparkę i pewnie jak dostanę to tu napiszę jak to naprawdę wygląda i jak będzie spoko to wtedy będę naganial na swojego refa
Taka koparkę można też kupić, kosztuje to jakieś 2-3 tysiące z tego co pamiętam. Tutaj dostajemy za darmo, ale kosztem tego, że oddajemy tej firmie 85% tokenów wykopanych przez to urządzenie.


@Stachu90: Kosztuje raczej więcej i dostępność za kilkanascie tygodni chyba. Więć typowy "problem miningu" - czy zanim sprzęt dojdzie to to wszystko będzie się jeszcze opłacało.

Anyway dostajesz 15% "za darmo", za to że trzymasz tego Bobcata (czy jaka to
@KeepCalm: z grubsza masz rację.
Co do kosztów, to urządzenie kosztuje ponad 400$, przykładowo:
https://shop.bobcatminer.com/products/bobcat-miner-300?variant=39570357944477

Z dostępnością tak jak mówisz, długo czas oczekiwania, nawet pół roku.

Ta firmą co rozdaje darmowe koparki nie chce, żeby im się dublowały lokalozacje, dlatego koparki muszą być oddalone od siebie minimum 300m. Na ich stronie rezerwujesz sobie lokalizację i koparka musi działać dokładnie w tym miejscu, które zadeklarowałeś.
To rodzi pewne parcie, żeby wejść do
@sheeple: faktycznie tak jest napisane.
To jeżeli znasz się na takim sprzęcie i umiał byś to zrobić z części taniej i skonfigurować tak żeby to podpiąć do tej sieci helium to próbuj. Przy obecnym czasie oczekiwania na oficjalne urządzenia myślę, że sprzedawało by się to jak świeże bułeczki ;)
Czy jak takie w sumie nieznane urządzenie wepnę kablem do domowego routera, to czy może mi to narobić jakiś szkód w sieci domowej

@Stachu90: Teoretycznie może ale chyba nie udostępniasz jakiś usług typu serwer Http lub baza danych?
Wiele routerów ma opcję wydzielenie specjalnej, ograniczonej tzw. sieci gościnnej. Tzn. daje dostęp do internetu, izolując ruch z sieci lokalnej
@sheeple: ja mam router z Orange, jakoś funbox 2, czy jakoś tak się to nazywa. Tam właśnie podobno nie ma opcji wydzielania tej dodatkowej sieci.
Ale chyba nic nie muszę udostępniać, podobno wpinam kabel i ma działać, bez żadnych dodatkowych konfiguracji
Ale chyba nic nie muszę udostępniać, podobno wpinam kabel i ma działać

@Stachu90: No tak będzie działać ale ja właśnie nawiązuje do tej sieci gościnnej ze względu bezpieczeństwa, bo rzeczywiście nie wiadomo co tam mogli upchać w oprogramowaniu i co to będzie robić. Gdyby wydzielić taką sieć byłoby bezpieczniej.

A co do projektu to nie interesuje mnie to ale wygląda mi na zaawansowane ponzi lecz nie wykluczone, że może rzeczywiście mają