Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś z Was kombinował koszty budowy całorocznego domu niskobudżetowego na działce pod miastem, zamiast kupować schowek na szafy w podobnej cenie u dewelopera, bez miejsc parkingowych, przestrzeni i ogrodu? Nie mam na myśli budowy pełnoprawnego domu w tym momencie, ale np. domu całorocznego w rodzaju drewnianego czy kontenera z opcją rozbudowy. Zamiast kupić coś w klicie klatkowej, za podobne pieniądze podpiąć media i postawić coś mniejszego na początek. Jakie widzicie opcje za i przeciw?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #dom #budowadomu #nieruchomosci
Tino - Mirki, ktoś z Was kombinował koszty budowy całorocznego domu niskobudżetowego ...

źródło: comment_163303437244a7XzxVaxMAy1KSJNBqf3.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Tino: Ceny są zazwyczaj podane przy każdym projekcie, natomiast tyle co siedzę na różnych stronach i portalach to mogę powiedzieć że trzeba te kosztorysy pomnożyć przez 2 i to jest oczywiście do stanu zamkniętego, czasem do deweloperskiego. Ale ogólnie za 300k idzie pewnie coś takiego postawić.
  • Odpowiedz
@Tino: tak, ja właśnie kupuję coś takiego (35m2 zgłoszenie + anrtesola, więc efektywnie koło 50m2) za 150k z działką - pod klucz albo coś podobnego. Jak coś to pisz tu konkretne pytania lub na priv. Ewentualnie sam mogę coś więcej napisać, ale później.
Pozdro.
  • Odpowiedz
@w00nski: Hej, dzięki, ciekaw jestem szczegółów. 150k z działką, to bardzo niewiele. Ile m2 działka? Jaka lokalizacja? Działka i budowa od jednej firmy? Za blisko 4x tyle masz podobne metrażowo mieszkanie w warszawskim bloku, ale w stanie deweloperskim - dlatego wybór wydaje się oczywisty.
  • Odpowiedz