Wpis z mikrobloga

Jako że część wykopków wydaje się autentycznie zagubiona co do tego, jak powinni być zgodnie z prawem* i przyzwoitością traktowani migranci znalezieni na terenie Polski - prosta instrukcja obrazkowa. Przykłady z ostatnich dni.

* Na to są opracowane od lat przepisy i procedury, serio serio. To nie jest pierwszy przypadek w historii, że przez terytorium Białorusi lub Ukrainy przedostają się ludzie, którym być może - to jest do sprawdzenia - przysługuje ochrona międzynarodowa.

#imigranci #bialorus #prawo
Pobierz Andreth - Jako że część wykopków wydaje się autentycznie zagubiona co do tego, jak po...
źródło: comment_1633018986jff2LIWOdNtsTKCsdjrVrS.jpg
  • 23
@Andreth:
Chlip chlip dzieci. Jak weźmiemy te 3 osoby to nagle wszyscy będą w bagnie i trzeba będzie ich zabrać.

A skoro zabieramy kobiety i dzieci to dlaczego nie zabieramy też mężczyzn i cyk nagle bierzemy wszystkich.

Po za tym imigranci idąc z Afganistanu 1000km mijali po drodze kilka państw które mogły ich przyjąć.
Bo chyba nie zostały specjalnie przez Białoruś przywiezione pod naszą granicę? ( ͡° ͜ʖ ͡
@Strigiformesman: Cierpliwie, raz jeszcze:
a) przemytnicy wyrzucają ich w oddaleniu od przejść granicznych, a służby białoruskie nie pozwalają im tam iść. (Celem Łukaszenki nie jest dobro migrantów, serio serio);
b) nikt by i tak od nich tam wniosków azylowych nie przyjął - SG nie przyjmowała już w 2017 (tego dotyczy niedawny wyrok ETPCz w sprawie Czeczenów w Terespolu), a teraz ma jeszcze wymówkę pandemii.

Ponadto, mój post dotyczy sytuacji, gdy ludzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Strigiformesman: Cierpliwie, raz jeszcze:

a) przemytnicy wyrzucają ich w oddaleniu od przejść granicznych, a służby białoruskie nie pozwalają im tam iść. (Celem Łukaszenki nie jest dobro migrantów, serio serio);


Czyli przyznajesz że działanie które zalecasz byłoby działaniem zgodnym z interesem Łukaszenki, a sam proceder to przemyt?
To ciekawa wypowiedź, bo zaprzecza setce twoich wcześniejszych postów xD
No to pięknie, bo robi z przemycanych ludzi współwinnych tego przemytu. Doskonale wiedzieli że to
@se_mallo: a to do mnie? nigdy nie pisałem, żeby wpuszczac wszykich. Wielokrotnie pisałem, że nalezy ich powstrzymywac na granicy, a niektórzy i tak widza to co im pisowska propaganda wmawia.
Po za tym imigranci idąc z Afganistanu 1000km mijali po drodze kilka państw które mogły ich przyjąć.

Bo chyba nie zostały specjalnie przez Białoruś przywiezione pod naszą granicę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MrNeko: najlepsi są ci uchodźcy z Turcji co tak do Polski wędrowali że trafili na zachodnią granicę Białorusi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andreth: no ale o to chodzi, że to nie jest normalne. Normalne jest to, że jak ktoś podchodzi do granicy to patrol zatrzymuje jegomościa do przesłuchania, a jakby siłą forsował granicę to mają prawo go zastrzelić (czego oczywiście nikt nie robi bo nigdy nie ma takiej potrzeby).

Taki ktoś może jak najbardziej poprosić o azyl tylko wtedy procedura też jest prosta: musi udowodnić, że jeżeli zostanie na terytorium Białorusi to grozi
@Andreth cierpliwie raz jeszcze. Jesteś zwykłym szkodnikiem w tej sytuacji, gorszym od tych karakanów z PiSu o co jak kiedyś mówiłem ciężko ale ty sobie radzisz od tygodnia dwóch doskonale