Wpis z mikrobloga

Chyba zaczęło się nakręcanie paniki covidowej.

Udało mi się cudem umówić dziś na teleporadę (prywatnie, bo na NFZ nie ma szans tak szybko). Mówię kobiecie (ok 70 lat), że boli mnie gardło i mam gęsty katar, a ta każe mi zrobić test na #koronawirus i siedzieć w domu tak długo aż go nie zrobię i nie otrzymam wyników. Do tego długiego oczekiwania daje mi 2 dni L4.

Pytam co mam brać na bolące gardło i katar, a ta dalej swoje, że najpierw zrobimy test, a potem będziemy myśleć co dalej xD Ostatecznie przepisała mi witaminę C i paracetamol xDDDD
Ić pan fchooj z taką teleporadą.

#covid19 #lekarz #pracbaza
  • 24
  • Odpowiedz
Zajebiście, równie dobrze mogłeś pytać o poradę na mikro.


@warius: Z sabuligi to się śmiali, a chłopak wiedział co robi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@deafpool: A Ty daj zdjęcie gardła, to pomyślimy co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deafpool: żona miała to samo na jesień. #!$%@?ńce nic nie zalecili stosować bo to może być covid więc na początku test.
Na pytanie a jeśli to covid to jakie leczenie?
"Lekarz": Nie ma leczenia
Żona: a jeśli to nie covid tylko grypa
"Lekarz": To dostanie pani leki.

To tyle jak by się ktos zastanawiał skąd tyle trupów. Jeśli lekarze czekają aż się rozwinie choroba zamiast leczyć objawy na starcie.
  • Odpowiedz
@deafpool a ja zupełnie odwrotnie. miałem wczoraj, na 6 do roboty ale, że chory, to puściłem tylko dżingla, że mnie nie będzie i do spania. o 9 pobudka, telefon do przychodni, "pampamrampam jesteś 3 w kolejce". odbiera rejestracja, mówię co i jak, potwornie chamski kaszel, gorączka pod 39°, boł gardła i zatok. lekarz zadzwoni 14-19. dzwoni o 17, "okej, łap mordo antybiotyk, przeciwzapalne/bólowe, coś na kaszel i coś na gardło".
  • Odpowiedz
@deafpool: Gdzie Ty #!$%@? chodzisz? xD Weź sobie kup normalne prywatne leczenie i korzystaj. Z NFZ się korzysta tylko w razie złamań i poważniejszych spraw.
Robię tak od bardzo dawna i 0 problemu nawet rok temu. 0 teleporad jeśli chciałem.
  • Odpowiedz