Wpis z mikrobloga

@FortresMaximus: @saggitarius_a: Szczerze to nie ma to za bardzo sensu. Już bym wolał skorzystać z tego nowego systemu subskrypcji eu4 i mieć dostęp do całego contentu. To "darmo od Epic" w tym przypadku jest co najwyżej usadzenie się za kierownicą auta w salonie, to nawet jazda próbna nie jest. Tym bardziej, że ta subskrypcja kosztuje jakiś śmieszny pieniądz, dwadzieścia parę złotych miesięcznie. Musiałbym chyba ze 4 lata subskrybować, żeby wydać
@saggitarius_a: W EU4 nie ma jakiegoś z góry wyznaczonego celu, więc - po kilku, kilkunastu rozgrywkach z własną inwencją - osiągnięcia są fajnym wskazaniem co można by zrobić w danej rozgrywce, jednocześnie mogąc to jakoś porównać do innych. Oczywiście i na Epicu można sobie podejrzeć na wiki EU4 jakie są achievki... ale to jednak nie to samo ( ͡º ͜ʖ͡º)
@saggitarius_a: raz że nie ma modów, dwa że nie wiem czy są dodatki a bez nich to jakbyś był bez ręki a 3 że bez celu za długo nie pograsz w tą grę a achievementy są tak zrobione by dawać fajny cel praktycznie każdym państwem i bez nich grałbym w tą grę 10 razy mniej ( a mam jakieś 2-3k godzin) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co do workshopu to spoko, rozumiem ale ktoś serio daje #!$%@? o te osiągnięcia? Jak dla mnie liczy się przyjemność z rozrywki a nie jakieś gówno-plakietki. Szczególnie, że dostajesz grę za darmo


@saggitarius_a: w większości gier te steamowe osiągnięcia rzeczywiście nie mają znaczenia, ale w sandboxach to jest clou gry, w eu4 szczególnie bo urozmaicają rozgrywkę. Pewnie można sobie gdzieś znaleźć listę achievków i grać według tego, ale wtedy się nie
@Drmscape2: Ale co zmieniaja te dlc, co dodaja? Ja pogralem w podstawke jakies 40 godzin. W sumie tylko jedna pełna kampania. Wróciłem po kklkunastu latach kiedy gralem w rozszerzoną dwójkę i teraz start miałem nieco ułatwiony.
@Radkovv: no rozprawki ci teraz nie napiszę, to jest 8 lat rozwoju gry te DLC. ¯\_(ツ)_/¯ Darmowe patche to tylko mała część contentu. W DLC siedzą mechaniki, bez których teraz ta gra jest zwyczajnie upośledzona i zapewnia kompletnie inną rozgrywkę niż bez nich.

Porównałbym to do jazdy fiatem 126p, a z DLC przesiadasz się do nowego nowego Audi. Niby i to i to jeździ, ale w maluchu jest to trudniejsze, mniej
@Radkovv: kurde ja już nie wiem, które mechaniki były w jakich DLC, to ci nie powiem. Zacznij od lektury tego, tylko że ten temat też już 2 lata ma. Jak grasz krajami europejskimi dużo, to z nowszych DLC Emperor jest również bardzo ważny. https://www.reddit.com/r/eu4/comments/cfayvp/128_dlc_tier_list_a_guide_to_help_inform_dlc/
A najlepiej tak jak mówię, wykup sobie subskrypcję za dwadzieścia parę złotych miesięcznie bo IMO na tym etapie rozwoju gry, to już się nie opłaca kupować z