Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1578
- Nie mogę Panu podać lokalizacji domu, bez podpisania umowy.
- OK, proszę przysłać wzór tej umowy.

W umowie pierwszy punkt, że prowizja 3,6% od kupującego.

- Dziękuję za przesłanie umowy, ale nie mogę zgodzić się na tak wysoką prowizję.
- Proszę podpisać umowę, a potem może Pan negocjować prowizję.

XD

Drodzy sprzedający, samodzielna sprzedaż swojej nieruchomości jest możliwa. Nie trzeba nawet licencji. Oni tego nie sprawdzają. Wiecie ilu potencjalnych nabywców tracicie powierzając swój dom, mieszkanie czy działkę agencji?

#nieruchomosci
  • 107
@Jonn: agencja chciała sprzedawać moją działkę…zapisy w umowie jakie tam się znalazły oprócz chorej prowizji to taki hit: Umowa na wyłączność zawarta tylko na 12 miesięcy ale po tym upływie jak ją rozwiąże to był zapis że jeszcze przez kolejne 12 miesięcy jakbym sprzedał działkę we własnym zakresie to miałbym ich poinformować i odpalić im prowizje…nie byli mi stanie wytłumaczyć jak oni to sobie wyobrażali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: rozczaruje Cię - zawsze płaci kupujący prowizję nawet jak jest ukryta w cenie nieruchomości. Różnica jest taka, że pośrednik nie odpowiada za stronę kupującą tylko za sprzedającego..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dorth: dużo masz racji, ale problem w tym, że pośrednik przy załóżmy 50 prezentacjach jest wstanie sprzedać maksymalnie 1 mieszkanie. Przy prowizji 2k to zarobi na ZUS a gdzie na resztę kosztów i życie?
Co ja tu czytam.
Oczywiście setki pośredników to #!$%@? hieny, które tylko chcą zarobić i mają katalog ofert, gdzie nawet nie pamiętają adresu i piętra. Jak w każdym zawodzie. Prawników, lekarzy, programistów tez jest takich pełno.

Ceniący się pośrednik nieruchomości, opiekuje się maksymalnie 2-3 dobrymi nieruchomosci w danej chwili. Robi profesjonalną sesje, eksportuje na wszystkie portale (nie wiem czy wiecie ale wrzucenie na OtoDom to koszt kilku stówek), ma dobre podbijanie swojej