Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mirki, proszę o radę lub polecenie czegoś. Chce zrobić swoją stronę internetową, ale taką BIEDA STRONĘ. Chce żeby ktoś wszedł i żeby strona składała się tylko z jednej strony ( ͡º ͜ʖ͡º) strona wizytówka, czym się zajmuje, krótki opis, ewentualnie zakres i cennik. I tyle. Bez udziwnień, chce żeby tylko strona istniała. Niestety nie wiem bardzo jak się zabrać, ale wiem że nawet jakieś leśne dziadki mają swoje strony o tym jakie grzyby wczoraj z Bożenką zebrali, to myślę że sobie poradzę. Czy muszą to być jakieś kreatory stron? Jestem kumaty tylko nie wiem od czego zacząć. #hosting #www #stronywww #stronainternetowa #wordpress
  • 27
@jakub972: wordpress albo joomla. Instalacja na serwerze jest bardzo prosta, do tego wrzucasz jakiś darmowy, albo płatny (lepszy) szablon i edytujesz bez żadnego kodu. Do ogarnięcia dla laika z poradnikami w necie na luzie. Chociaż jak to ma być strona-wizytówka, to może i bez wordpressa. Znajdź cokolwiek jak byś chciał, by to wyglądało, bo projekt graficzny to będzie najtrudniejsza i pewnie najdroższa część całego tematu :P
@jakub972: jak zaczynasz to ja bym popróbował poszukać sobie jakiś darmowych kreatorów i zobaczyć jak to działa
w zależności jak stoisz z czasem i angielskim
a czy jak ktoś będzie chciał znaleźć w google moja usługę np: trzepanie kapucynów Szczecin, to czy mu wyszuka moją wizytówkę? Raczej nie prawda?


@jakub972:
Oczywiście że wyszuka!!

I to znacznie lepiej niż z bieda strony na losowym hostingu. Bo google IDEALNIE zna strukturę swoich(twojej) strony-wizytówki i jest w stanie ją dokładnie odczytać.
Adres, ceny, zakres usług itp.

będziesz się pojawiać w wynikach i co ważne - NA MAPIE. Oczywiście będziesz