Wpis z mikrobloga

Chciałabym podjąć naukę języka niemieckiego, mój obecny poziom to A1/A2. Interesuje mnie zdanie gzaminu FSP specjalistycznego medycznego za około 3 lata. Od czego powinnam zacząć naukę zeby nie wydać miniona zł na kursy? Jaką książkę do nauki języka polecacie? Kiedy zdecydować się na kurs? Czy opcja lekcji 100zl za godzinę za kurs specjalistyczny językowy to już norma? Czy ktoś z was ma za sobą naukę języka pod wyjazd za granice ma jakieś protipy?
#jezykniemiecki #niemiecki #pracazagranica #medycyna #niemcy
  • 8
@pimpuschek: busuu i inne tego typu se odpusc. Myśle ze 100zł za kurs specjalistyczny jest ok, o ile bedzie duzo gadania. Na italki nativy hiszpanskiego z krajów trzeciego swiata biora jakos 22-25zł za h, to specjalista z twojego jezyka europy zachodniej jak najbardziej moze brac 100
@pimpuschek: kup/załatw sobie normalne porzadne podreczniki, zadnych busuu, duolingo i innych gówien które dają jedynie uczucie, że uczysz się języka. Porządny Kursbuch, do tego repetytorium gramatyczne + masa ćwiczeniówek z gramatyki, fiszki ze słownictwa medycznego, skup się na gramatyce żebyś nie pisała Arztbriefów jak małpa później. Koło B2 możesz zacząć czytać niemieckojęzyczne podręczniki. Begegnungen/Erkundungen Anne Buscha, Grammatik A/B/C od tej samej autorki, Grammatik Aktiv A/B i B/C od cornelsena i jakies
@Strahl: Przyjacielu ja teraz ucze się z Busuu i faktycznie nie czuje żebym uczył się tego języka ;/ ja potrzebuje rozbudowanego podręcznika i wielkiej ilości zdań oraz kluczów, poleciłbyś coś ciekawego na podstawowe poziomy? tak A1 ogarniam już.