Wpis z mikrobloga

Cześć mam do was pytanie. Tak wiem zielonka, ale miałem tu konto już kiedyś.
Pytanie odnośnie dalszego życia: jestem ratownikiem medycznym po studiach. 25 lvl
Obecnie za etat w pogotowiu dostaje 3000zl netto plus 800zl za nocki. Max pensja jaka dostałem że świętami to 4000 tys netto. Jak dla mnie to jest dramat pensja za taką pracę i to w mieście wojewódzkim.
Dzisiaj rano zaszownil do mnie kolega ze w policji dostali podwyżki i teraz policjant na najniższym stopniu po ukończeniu szkoły policealnej będzie miał 4500zl netto i nie trzeba mieć nawet matury...
Co byście zrobili na moim miejscu? Nie mówię że byłbym złym policjantem jak to niektórzy są, i rozumiem że dużo osób tutaj mówi że wstyd. kodPo prostu do sprawy podchodzę czysto zarobkowo żeby utrzymać rodzinę
( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jestem na zakręcie życiowym i nie wiem co dalej, a tutaj zawsze dostałem dobrą podpowiedź.
#praca #pytanie #policja #ratownictwo #zarobki #zycie

Ratownik medyczny czy policjant

  • Ratownik medyczny 29.9% (29)
  • Policjant 70.1% (68)

Oddanych głosów: 97

  • 26
@fegwegw: 500zl więcej ale nie można nigdzie dorabiać. Z drugiej strony mam dosyć ciągle dodatkowej pracy( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja w swoim wieku bym miał 56lat to i tak wcześniej niż normalnie 65.
@turkuc_podjadaczek: 4000 tys dostalem w święta boże narodzenia a szczerze mówiąc wolałbym spędzić z rodziną.
4000tys i dużo i mało jak sam muszę kupować ubrania i szkolenia. Z jednej strony chodziłem dorobić do
@Nowyfacet: Tu masz podstawowe stawki https://info.policja.pl/inf/organizacja/zarobki-policjantow/196839,Zarobki-policjantow-2020-r.html

Teraz dojdzie 677 ziko brutto, czyli jakieś 400 ziko netto, +dodatek mieszkaniowy, 300 ziko miesiąc jeśli masz rodzinę, jeśli nie masz to około 150. Obecnie nie masz 26 lat, więc przez rok masz też trochę wyższą pensję, nie wiem jaki procent to jest, ale normalny policjant do 26 zarabia 3.858, a przed 26 to jest 4220 zł.
@OktawianAugust: czytam właśnie że to jest 500zl netto. Czyli jak przekrocze 26 lat to będzie 3850+ te 500zl to 4350+ 300zl mieszkaniówka Razem 4650. To już ładnie plus teraz jak będzie zmiana zaszeregowania z 3 grupę na 4 to rozumiem że bedzie 4500zl plus 500zl ? Plus 300 mieszkaniówka??
@Nowyfacet: Ma być 677 zł brutto + jakaś nagroda roczna, co daje 500 zł netto. Do tego jest chyba 2000 zł rocznie mundurówki (czyli 2k minus kasa za mundur).

Jak jesteś ciekaw dokładnych wyliczeń, to najlepiej wejdź na grupkę na fb Piekarnia Sierżanta i tam siedzi trochę policjantów, to się popytaj ile dokładnie zarabiają z dodatkami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nowyfacet: mieszkaniowe dostaniesz jak nie masz na własność mieszkania ani Ty ani żona. No i po 3 latach dopiero.
Znika 2 grupa i z 1po szkoleniu idziesz na 3 a potem możesz awansować dalej. Różnice między grupami to kilkadziesiąt złotych. Po 7 latach na 3 grupie wraz z dodatkiem służbowym 250 zł to jest około 3900zl na rękę co miesiąc. Teraz dojdzie ta podwyżka która miesięcznie wyniesie około 460zl.