Wpis z mikrobloga

Absolutnie nie jestem pisiorem (co łatwo sprawdzić na wykopie). Ale obejrzałem wczoraj reportaż jak do tego doszło i musze powiedzieć, że Czesi w #!$%@? nas robią niemiłosiernie.
W dodatku, będąc złośliwym, możemy im zrobić coś podobnego w mikro skali.
Otóż za wszystkim stoi kilku mieszkańców z mini wsi Uhelna XDDDD
I o ile można im przyznac rację w tym, że nasza odkrywka wpływa na wody gruntowe, to kwota jaką chcą na studnie (chyba 200 mln zł) jest komiczna, choć na tle kar, to po prostu trzeba było to zrobić/dać.
Drugi powód skarżenia to ..... hałas.
Najlepsze jest to, że TVN24 de facto udowodnił w zasadzie, że zarówno na hałas i wode wpływa dużo bardziej ich własna odkrywka, chyba piasku.
Jest dużo mniejsza, ale uwaga, mają ją 100 m od siebie, a nasza dziura 2000 m.
Blizej naszej dziury sa nasze wsie (np: Oponlo Zdrój), które nie na to nie skarżą.
Ale najlepsze jest to, że będąc złośliwym, to my możemy narzekać na hałas od ich wiatraków (który jest realny a nie wydumany, jak hałas z odkrywki odległej o 2-5 km).
Otóż Czesi postawili sobie wiatraki w zasadzie na granicy!
Bo jest to 100m od granicy i 600 m od dużej wsi Jasna Góra.
A jak tam jest dużo wiatraków, to sa one spokojnie słyszalne w odległości 1 km, co więcej przez 24h, zas odkrywka w nocy raczej stoi. Może czas zablokować im farmę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Innymi słowy, mają u siebie coś co bardziej hałasuje (zarówno dla nich i dla nas), coś co bardziej wpływa na wodę, ale to 10 domów zabiera energię dla całego województwa XDDD
( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/kopalnia-turow-spor-z-czechami-i-kara-tsue-kalendarium-konfliktu-5421374

#polska #czechy #polityka #energetyka #uniaeuropejska
27er - Absolutnie nie jestem pisiorem (co łatwo sprawdzić na wykopie). Ale obejrzałem...

źródło: comment_1632294233j6JPBd1m7gIulS8yEUiWY3.jpg

Pobierz
  • 30
Czesi w przeciwieństwie do pisiorow potrafią wykorzystać swoje prawa

@KalashnikovMirasnikov:
Szkoda jednak, ze te walka o ich prawa, odbywa się kosztem obłudy jednak. Bo swojej dziury nie zamkną, a na 100% ich dziura współpracuje z naszą w powstawaniu leja depresyjnego, tym bardziej że ich wieś jest pomiędzy.
Kwestia hałasu to już w ogóle kpina, bo z tego co wiem, to u nas nie stosuje się żadnych ładunków, więc dźwięki koparek i
@27er: możliwe nawet, że strona PL ma rację. Tylko, że to wynika z asów naszej dyplomacji, poczytaj sobie jak zlewaliśmy Czechów i nadal to robimy. Sprawa możliwe, że masz też drugie dno z tym, że traktowaliśmy ich z góry m.in. jeśli chodzi o mianowanie ambasadora. No to pepiki się wkurzyły i pokazały Wielkiej Bolsce, że oni jednak też potrafią być duzi na arenie międzynarodowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@27er: dość ciekawy sposób na zmanipulowanie. Dlaczego wrzucając mapę nie wrzuciłeś tej, na której byłaby skala kopalni piachu w Czechach i tej w Bogatyni?

Pod niebieską kropką - kopalnia piachu
Pod czerwoną - kopalnia w Bogatyni

Teraz mi powiedz, czy serio uważasz, że ten śmieszny dołek z piachem ma większy wpływ niż Bogatynia?
sssabae - @27er: dość ciekawy sposób na zmanipulowanie. Dlaczego wrzucając mapę nie w...

źródło: comment_1632304726BNvx34fGOdWzAINKrMwTtz.jpg

Pobierz
Szkoda jednak, ze te walka o ich prawa, odbywa się kosztem obłudy jednak. Bo swojej dziury nie zamkną, a na 100% ich dziura współpracuje z naszą w powstawaniu leja depresyjnego, tym bardziej że ich wieś jest pomiędzy.


@27er: Co za bzdury wymyślasz? To jest teren pagórkowaty i niewielka dziura na kilka czy kilkanaście metrów nie gra roli. Takich żwirowni, kamieniołomów, itp. są tysiące i zazwyczaj nie stanowią większego problemu. Po naszej
@27er Wszystko zależy od warunków gruntowo-wodnych. Odkrywka w Turowie jest gigantyczna w pobliżu równaniu do tej w wsi Uhelma, działa więc tutaj efekt skali.

Przy okazji - to tylko uczy tego, żeby znać swoje prawa
Na wykopie jest taka cuckolderka w stosunku do Czech, że nawet gdybyś napisał, że tam przeprowadzają ludobójstwa przy granicy z Polską to i tak wykopek napisze "hehe ale umieja nie to co Polacy" i dostanie plusy XDDDD


@KCPR Zawsze możesz się odnieść do argumentów, które padły wyżej. A no tak - jak się nie da merytorycznie to zostaje ad personam.