Wpis z mikrobloga

Absolutnie nie jestem pisiorem (co łatwo sprawdzić na wykopie). Ale obejrzałem wczoraj reportaż jak do tego doszło i musze powiedzieć, że Czesi w #!$%@? nas robią niemiłosiernie.
W dodatku, będąc złośliwym, możemy im zrobić coś podobnego w mikro skali.
Otóż za wszystkim stoi kilku mieszkańców z mini wsi Uhelna XDDDD
I o ile można im przyznac rację w tym, że nasza odkrywka wpływa na wody gruntowe, to kwota jaką chcą na studnie (chyba 200 mln zł) jest komiczna, choć na tle kar, to po prostu trzeba było to zrobić/dać.
Drugi powód skarżenia to ..... hałas.
Najlepsze jest to, że TVN24 de facto udowodnił w zasadzie, że zarówno na hałas i wode wpływa dużo bardziej ich własna odkrywka, chyba piasku.
Jest dużo mniejsza, ale uwaga, mają ją 100 m od siebie, a nasza dziura 2000 m.
Blizej naszej dziury sa nasze wsie (np: Oponlo Zdrój), które nie na to nie skarżą.
Ale najlepsze jest to, że będąc złośliwym, to my możemy narzekać na hałas od ich wiatraków (który jest realny a nie wydumany, jak hałas z odkrywki odległej o 2-5 km).
Otóż Czesi postawili sobie wiatraki w zasadzie na granicy!
Bo jest to 100m od granicy i 600 m od dużej wsi Jasna Góra.
A jak tam jest dużo wiatraków, to sa one spokojnie słyszalne w odległości 1 km, co więcej przez 24h, zas odkrywka w nocy raczej stoi. Może czas zablokować im farmę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Innymi słowy, mają u siebie coś co bardziej hałasuje (zarówno dla nich i dla nas), coś co bardziej wpływa na wodę, ale to 10 domów zabiera energię dla całego województwa XDDD
( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/kopalnia-turow-spor-z-czechami-i-kara-tsue-kalendarium-konfliktu-5421374

#polska #czechy #polityka #energetyka #uniaeuropejska
27er - Absolutnie nie jestem pisiorem (co łatwo sprawdzić na wykopie). Ale obejrzałem...

źródło: comment_1632294233j6JPBd1m7gIulS8yEUiWY3.jpg

Pobierz
  • 30
@27er: Ale tu nie chodzi o samą obecność kopalni po tej czy drugiej stronie granicy, bo to było uzgadniane bardzo dawno. Tylko, że pisiory postanowiły zmienić plan zagospodarowania Turowa. Powiększyli ja o 15 ha i wydłużyli koncesję na wiele lat do przodu. I o to się Czesi plują, bo takie zmiany są objęte prawem międzynarodowym a pisiorstwo ma to w dupie.
Teraz mi powiedz, czy serio uważasz, że ten śmieszny dołek z piachem ma większy wpływ niż Bogatynia?

@sssabae:
Powiem tobie tak, ich dół który jest 100 m od nich, jest głeboki wg nich samych na ok 30 m.
Otóż mam rodzinę, która mieszzka koło żwironi, jakieś 200-300 m od niej. Przed żwirowną wodę mieli w zależności od pory roku na 1-1,3 m głebokości.
Po wybudowaniu żwirowni głębokiej na ledwo 15-20 m,
Ale tu nie chodzi o samą obecność kopalni po tej czy drugiej stronie granicy, bo to było uzgadniane bardzo dawno. Tylko, że pisiory postanowiły zmienić plan zagospodarowania Turowa. Powiększyli ja o 15 ha i wydłużyli koncesję na wiele lat do przodu.

@MarcinusZ:
ale zrozum, że ja to wiem, bo nawet o tym napisałem.
Chodzi o to, że mielismy argumenty, a nie wykorzystaliśmy tego.