Wpis z mikrobloga

No cześć, moja kochana firma postanowiła szukać oszczędności i zatrudniła 10 hindusów prosto z Indii. Mam tą przyjemność pomagać im przygotować środowisko do pracy... Wysłałem prosty komunikat, sklonujcie repo i odpalcie skrypt instalujewsystkolatwo.ps1 jako admin. Skrypt wykonuje się z godzinę bo pobiera wszystko z chocolatey. Po godzinę pisze do nich, jak postep czy wszystko ok. Niestety nie, bo linku nie da się ściągnąć xD pisze żeby użyli komendy git clone w konsoli, a potem uruchomi skrypt. Nikt się nie odzywa, więc myślę że się udało i skrypty chodzą. Po godzinie pytam jak postep i mówią że nie działa komenda która wysłałem bo są błędy i podrzucili screenshot... XD

Seniorzy z 8+ lat expa i jest ich tam dziesięciu... To będzie ciekawe parę dni...

A jak Wam mija wtoreczek?

#it #pracbaza #programista15k #programowanie
vilay - No cześć, moja kochana firma postanowiła szukać oszczędności i zatrudniła 10 ...

źródło: comment_1632229997Ex3VdugknLbuxVvQY4vMLR.jpg

Pobierz
  • 108
  • Odpowiedz
@vilay: u nas była jazda bo zaprosili hindusów i przyleciał jednen ze służącym który nosił za nim laptopa i robił za niego notatki na spotkaniach, co się HRy gimnastykowały żeby jakoś wytłumaczyć jego szefowi ze nie może przysyłać takich mistrzów :) obu odesłali po tygodniu i nie wolno było wspominać wiecej że ktoś taki był :)
  • Odpowiedz
wcale nie są tańsi - za pensję jednego developera z UK wspólnie nie wykonają nawet ułamka pracy, które on wykona


@mag_zbc: Oj, nie miałeś chyba wiele do czynienia ze "specjalistami" z zachodu:) paradoksalnie najczęściej najbardziej opłaca się polecieć "pośrodku" i postawić na porządnych ukrów albo rosjan lub Polaków, bo nasze nacje zawsze dobrze stały w naukach ścisłych (ilu geniuszy matematycznych pochodzi z Rosji? z Polski też mamy wielu), a forsy bierzemy
  • Odpowiedz
@-PPP-: uważałbym z tą zajebistością polskich informatyków jako całość. 90% projektów w polsce to crudy, nic ciekawego. Ładne rzeczy się robi właśnie na zachodzie. Dlaczego big tech nie otwiera masowo swoich biur w polsce jeśli jesteśmy tak niesamowici (Amazon, Apple, Netflix etc)?
  • Odpowiedz
@BukkakeWarrior: To wychodzi jakieś 20k na miesiąc, choć pewnie dużo z tego bierze pośrednik. Dziwi mnie to że tacy ludzie przechodzą przez rekrutacje, ja na każdej rozmowie jestem wypytywany z wszystkiego.
  • Odpowiedz
Ładne rzeczy się robi właśnie na zachodzie. Dlaczego big tech nie otwiera masowo swoich biur w polsce jeśli jesteśmy tak niesamowici


@szmichal: No tak, bo najlepsze rzeczy powstają na Zachodzie (nie zapominajmy jednak, że tam też są emigranci), ale nie zmienia to faktu, że tam są też miliony pospólstwa w tamtym społeczeństwie, a tam każdy przeciętnie zarabia "krocie" na nasze warunki, a jednak przeciętnie jednak na tym Wschodzie mamy dobre skille
-PPP- - > Ładne rzeczy się robi właśnie na zachodzie. Dlaczego big tech nie otwiera m...

źródło: comment_1632257601lCCvg6mtiq8PpAfx2rmBl2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@TomaszA2 : Skręca mnie na samą myśl, ja się staram trzymać do 40 linii w większości plików.

Wow serio? No to szacun. Ja w różnych projektach już brałem udział, to 1k linii w pliku to zazwyczaj był standard, nie raz więcej. Nie jest niczym niezwykłym, gdy jedna metoda ma po 300-500. Jak Ci się udaje upchnąć to tak mocno? W jakim języku piszesz?
  • Odpowiedz
@vilay: Ty serio jak ktoś nic nie odpisuje myślisz że komuś coś wyszło? XD w 99% przypadków to czas na próby zadziałania albo olanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@msichal:

@SolarisYob: ogólnie fajny i śmieszny (i życiowy) filmik od HRejterów. Ale jak to jest, że Pan Hindus na filmiku z YT (bo masę tutoriali wrzucają na YT) zawsze mówi z mocnym akcentem, ale super-zrozumiałym angielskim, a Pan Hindus z IT Supportu z firmy mamrocze tak, że nie ma opcji go zrozumieć? XD


Chyba, że to tylko moje doświadczenia.

@MrGalosh: Zależy od regionu, z którego pochodzi najczesciej. A to,
  • Odpowiedz