Wpis z mikrobloga

No cześć, moja kochana firma postanowiła szukać oszczędności i zatrudniła 10 hindusów prosto z Indii. Mam tą przyjemność pomagać im przygotować środowisko do pracy... Wysłałem prosty komunikat, sklonujcie repo i odpalcie skrypt instalujewsystkolatwo.ps1 jako admin. Skrypt wykonuje się z godzinę bo pobiera wszystko z chocolatey. Po godzinę pisze do nich, jak postep czy wszystko ok. Niestety nie, bo linku nie da się ściągnąć xD pisze żeby użyli komendy git clone w konsoli, a potem uruchomi skrypt. Nikt się nie odzywa, więc myślę że się udało i skrypty chodzą. Po godzinie pytam jak postep i mówią że nie działa komenda która wysłałem bo są błędy i podrzucili screenshot... XD

Seniorzy z 8+ lat expa i jest ich tam dziesięciu... To będzie ciekawe parę dni...

A jak Wam mija wtoreczek?

#it #pracbaza #programista15k #programowanie
vilay - No cześć, moja kochana firma postanowiła szukać oszczędności i zatrudniła 10 ...

źródło: comment_1632229997Ex3VdugknLbuxVvQY4vMLR.jpg

Pobierz
  • 108
@vilay:

Może do tej pory nigdy nie korzystali z linii komend a tylko z narzędzia graficznego typu TortoiseGIT albo wbudowanego w IDE?

...

...

...

Nie no - jasne, że żartuję. Masz teraz przesrane bo będziesz musiał użerać się z ludźmi którzy niczego nie potrafią (ale będą twierdzić, że potrafią i nie przyznają się do niewiedzy), a efektem całej mordęgi będzie kupa ledwo działająca i nadająca się wyłącznie do ponownego przepisania.
Mam flashbacki z poprzedniego projektu


@vilay: @MtEverest: u mnie największym hitem było jak wziąłem projekt od gościa z Australii napisany przez hindusów w rok a obiecywali pół i tylko kasę brali xD

Napisali obiektowo. WSZYSTKO W JEDNEJ KLASIE. jeden wielki plik z dziesiątkami tysięcy linijek xD oczywiście wszędzie sql injection i najgorsze co można wymyśleć. no ale była klasa to napisali obiektowo xD jak to zobaczyłem to zrezygnowałem z tego