Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktoś, kto zna się na #smarthome #iot ?

Szukam rozwiązania, które umożliwi mi sterowania istniejącą taśmą LED na podstawie czujnika ruchu, schematu czasowego, przycisku bezprzewodowego i apki.
Może być na wifi, #zigbee albo #zwave. Ze względu na przycisk bezprzewodowy chyba jednak zigbee?

Wolałbym coś co da się spiąć z #ha #homeassistant #openhab #domoticz #nodered niż zamknięty protokół.

Za dużo jest tych standardów, producentów, aplikacji. Sonof, somfy, supla, fibaro, ikea, lidl, philips, xiaomi itd Łeb mi pęka od tej atomizacji.
Sam mam już na komórce Suplę i Xiaomi i jak bym miał do każdego urządzenia osobną apkę to mnie chyba coś trafi.

Znajdę coś gotowego? W sumie zamel ma sterowniki LED RGB to mogę użyć tylko jednego koloru jako wyjścia
  • 18
@dran2: W punkt, zapomniałem dopisać. Chcę opcję ściemniania na podstawie czujnika ruchu i zegara.
W ogóle cały ten temat to taki wstęp. Jak by mi się udało dobrać jakieś rozwiązanie to potem na nim robiłbym inne rzeczy.
@xxx12321_new: polecam homeassistant - zepniesz wszystko łądnie na zigbee, warto kupować w/g listy wspieranych już urządzeń z zigbee2mqtt

Ja mam w domu obecnie 33 urządzenia na zigbee + kilka na wifi (tasmota); polecam rozwiązania Ikei (gniazdka), Aquara/Xiaomi (czujniki i przyciski) oraz Lidla (spoko tasmy LED).
@xxx12321_new: Ja poszedłem w HA + Conbee2 do z2m, pozwala ci to zintegrować właściwie większość popularniejszych ekosystemów w tym Xiaomi i Suplę które już masz. Sterownik do ledów pod Zigbee możesz kupic nawet w Ikei, będzie chodził po z2m.
@xxx12321_new: siedziałem z paraliżem decyzyjnym zigbee czy z-wave z dwa miesiące. zdecydowałem się na to pierwsze na cc2531 + zigbee2mqtt + nodered. Ten ostatni jest trochę wrzodem na dupie chyba że ktoś lubi .js . (osobiście wolę inne języki)

Czemu zigbee. Jest „standardem” bardziej elastycznym od z-wave i tańszym. To jest zaleta bo więcej jest urządzeń wadą jest to że jak zmieniasz urządzenia na inne tego samego typy to
@simpo: Ja to bym w ogóle wrzucił w dockera, ale wtedy nie działają wtyczki. Niestety w takim wypadku pozostaje tylko raspi. Jak nie zadziała to będzie służył za serwer Jellyfin albo RetroStation ;)