Wpis z mikrobloga

Macie, czego chcieliście. Klaszczcie i otwierajcie szampany. Nie jeden, a trzy trupy ludzi zmarłych z wycieńczenia. Bo wywożenie migrantów do lasu, zamiast do przeznaczonych do tego ośrodków, takie fajne, prawda? Blokowanie działania organizacji pomocowych też jest super. Tak dzielnie broni granic Straż Graniczna, wielkie brawa dla nich. A Białorusini dają im świetne jedzenie i powerbanki, zupełnie nie wiadomo, czemu umarli.

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27590410,uchodzcy-na-granicy-umieraja-z-wychlodzenia-w-strefie-objetej.html

Tak, @lakukaracza_, to o tym "gdakałam", jak to kulturalnie raczyłeś zauważyć. Bo jeśli się ludziom odmawia schronienia, żywności i leków, jeśli się ich tygodniami przepędza z jednej strony granicy na drugą, to oni umierają, wiesz?

I wiem, zaraz tu się wyleje ściek, odpisywać nie zamierzam. (Tak, wiem że ich sprowadził Łukaszenka i nie wszyscy są uchodźcami zagrożonymi prześladowaniami w swoich krajach, to jest wiedza powszechnie znana. Ale umierają całkiem tak samo).

#imigranci #bialorus #prawaczlowieka
Pobierz
źródło: comment_16320696371UnVgPU7TQbMfT5BLN3psi.jpg
  • 186
@Andreth:

Absolutnie mi ich nie żal i nie jestem winny ich świadomie podjętych działań.

Podjęli ryzyko na własny rachunek podejmując próbę nielegalnego przedostania się do ekonomicznego raju, po drodze pokonując wiele krajów w których nie ma wojny (ale też nie ma wysokiego poziomu życia) i nikt ich do tego nie zmuszał.

Najwyraźniej bardziej zależało im na materialnych luksusach niż na swoim życiu.

Polska nie jest i nigdy nie stanie się krajem
Natomiast zupełnie inną sprawą jest to, że chcąc pomóc tym ludziom sprawimy, że na granicy z 200 osób zrobi się 10 tysięcy uchodźców. Działanie które Tobie wydają się humanitarne tylko zachęcą władze Białorusi do podrzucania kolejnych uchodźców i uwierz mi, odbędzie się to kosztem kolejnych przybywających pod polską granicę ludzi.


@FuriousViking: Musi zginąć kilka imigrantów, a reszta najlepiej żeby koczowała tam przez parę lat.

To jest konflikt poniżej progu wojny, a
@Andreth: za ich śmierć są odpowiedzialne władze białorusi ktore tych ludzi zwożą samolotami, a potem wypuszczaja , a nie polska ktora ma obowiazek chronic swoich granic i nie wpuszczac #!$%@? wie jakich ludzi ktorzy nie wiadomo skad sa, jakie sa ich zamiary, jakie choroby maja etc
@Andreth: brawo, obsrany lewaku jak tak Ci to przeszkadza to przyjmij z terenów Rosji bądź Białorusi kilku imigrantów którzy mogą mieć powiązania z ISIS pod swój dach bo po co jakakolwiek weryfikacja tożsamości
wytłumacz mi jedno. Jeżeli są to imigranci to czemu nie pójdą jak normalni ludzie na przejście graniczne i nie powiedzą że są uchodźcami prześladowanymi na tle religijnym. Z miejsca na takim przejściu podjęte zostałyby odpowiednie działania a uchodźca przeniesiony do ośrodka dla uchodźców.


@KanapkaPL: Przecież nikt ich do przejscia nie dopusci i dlatego idą na dziko. kilka lat temu gdy przed granica koczowały setki Czeczenów. Ich dopuszczano do granicy ale nie