Wpis z mikrobloga

Macie, czego chcieliście. Klaszczcie i otwierajcie szampany. Nie jeden, a trzy trupy ludzi zmarłych z wycieńczenia. Bo wywożenie migrantów do lasu, zamiast do przeznaczonych do tego ośrodków, takie fajne, prawda? Blokowanie działania organizacji pomocowych też jest super. Tak dzielnie broni granic Straż Graniczna, wielkie brawa dla nich. A Białorusini dają im świetne jedzenie i powerbanki, zupełnie nie wiadomo, czemu umarli.

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27590410,uchodzcy-na-granicy-umieraja-z-wychlodzenia-w-strefie-objetej.html

Tak, @lakukaracza_, to o tym "gdakałam", jak to kulturalnie raczyłeś zauważyć. Bo jeśli się ludziom odmawia schronienia, żywności i leków, jeśli się ich tygodniami przepędza z jednej strony granicy na drugą, to oni umierają, wiesz?

I wiem, zaraz tu się wyleje ściek, odpisywać nie zamierzam. (Tak, wiem że ich sprowadził Łukaszenka i nie wszyscy są uchodźcami zagrożonymi prześladowaniami w swoich krajach, to jest wiedza powszechnie znana. Ale umierają całkiem tak samo).

#imigranci #bialorus #prawaczlowieka
Andreth - Macie, czego chcieliście. Klaszczcie i otwierajcie szampany. Nie jeden, a t...

źródło: comment_16320696371UnVgPU7TQbMfT5BLN3psi.jpg

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreth: I to wszystko zaraz po skończeniu Zapadu? No straszne. I pierwsze info dodatkowo pojawiło się ze strony Białoruskiej xD

Białoruś właśnie wbiła w kolejną fazę prowokacji.
  • Odpowiedz
@Andreth: Trzymam się z dala od tego tematu, ale pozwolę sobie napisać dwa słowa. Szybko i daleko wysuwasz wnioski z tak miernej informacji podanej przez straż graniczną. Jeszcze nie podano narodowości tych osób więc nie wiadomo czy chodzi w ogóle o imigrantów. Nie wiadomo co było pryczyną ich śmierci, więc nie zakładaj jako pewność, że była to śmierć z wycieńczenia.

Natomiast zupełnie inną sprawą jest to, że chcąc pomóc tym ludziom sprawimy, że na granicy z 200 osób zrobi się 10 tysięcy uchodźców. Działanie które Tobie wydają się humanitarne tylko zachęcą władze Białorusi do podrzucania kolejnych uchodźców i uwierz mi, odbędzie się to kosztem kolejnych przybywających pod polską granicę ludzi.

Może Cię oburzy porówanie do którego się teraz posunę ale chcę Ci unaocznić sedno problemu- mianowicie tak jak fokarmiając na plaży w Sopocie dziki nie pomagamy tym zwierzętom mimo uciechy gawiedzi, tak jak dokarmiając dzikie jelenie na trasie do Morskiego Oka nie pomagamy tym zwierzętom, tak pomagając teraz uchodźcom, którymi posługuje się Białoruś w swojej polityce- nie pomagamy tym ludziom inaczej niż
  • Odpowiedz
Katole przepełnieni borzom miłościom nie zapomnijcie zaśpiewać kolendy dla dzieciontka jezus dla którego nie było miejsca w gospodzie, i zostawić talerz dla przypadkowego obcego w grudniu

lulajże jeżuuuniu
  • Odpowiedz