Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WstretnyOwsik: No weź pod uwagę fakt że producent tylko składa kotły z podzespołów różnych marek, i mimo że na gwarancji musi wziąć odpowiedzialność za ich wymiane/naprawę to jest to nadal tylko podzespół innego producenta :)
  • Odpowiedz
@rajman: Orientujesz się czy marka sounier douvall robi w tej sam sposób? Jakichś większych przygód można się po kotle niedźwiedź condens spodziewać?
  • Odpowiedz
@rajman: No tak ale co tam się może zepsuć po dwóch miesiącach? Serwis twierdzi że plastikowe tryby, ja gdzieś wyczytałem że wystarczy przesmarowac silniczek krokowy. Zreazta temat chyba znany patrząc na ten filmik i czytając komentarze
WstretnyOwsik - @rajman: No tak ale co tam się może zepsuć po dwóch miesiącach? Serwi...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@robertx: nie mam zdania, nie znam wnętrzności tego kotła ale wiem że trochę tego montują bo jest to jeden z popularniejszych modeli sd
@WstretnyOwsik: tylko albo aż silnik krokowy, którego raczej sam nie naprawisz, bo pomijając już w ogóle ingerowanie w urządzenie na gwarancji, to jaka masz pewność że zawór po takiej 'naprawie' będzie działał prawidłowo i nie puszczał gazu np wtedy kiedy w ogóle nie ma zadania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: kolego a może przy okazji powiesz. Bo muszę wymienić stary piec vaillant który ma z 25 lat. I chcę kupić na olx używkę - trochę nowszą. Tak aby pochodził kilka lat bo będą wymieniać w przyszłości kominy to założę z komorą zamkniętą. Ale teraz jestem zmuszony wymienić na używkę - ceny 1500 zł to normalka ? Sprawdź ogłoszenie https://www.olx.pl/d/oferta/piec-gazowy-c-o-ogrzewanie-vaillant-niemiecki-z-gwaracja-CID628-IDLFyuH.html typ chyba zajmuje się tymi piecami bo widzę że ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karol1213: raczej normalka, zwłaszcza że vaillant się ceni. Jak Ci podejścia pasują 1:1 to bierz i nie będziesz musiał nic przerabiać, ale jak trzeba przerabiać to powinieneś niewiele drożej kupić jakąś berette z otwarta komora.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: dla mnie kasa nie jest problemem bo to jednak coś na lata. Tylko że chciałbym coś co sam zamontuje. A rozmawiałem z tym typem i powiedział mi że nie będzie żadnych problemem z przełożeniem bo są w tych samych miejscach rury i takali sam rozmiar pieca..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rajman: ile powinno być filtrów? Rozumiem że jeden od wody zimnej która wchodzi do pieca. Ale widziałem też że dają filtr na c.o ma to sens jakiś ? Tak samo zawory. Ja aktualnie nie mam żadnych zaworów. Mam tylko główny na całe mieszkanie - to nie wystarczy ? Jak już będę montować piec to mogę coś dodać przy okazji.
  • Odpowiedz
@karol1213: no generalnie to zaworów być nie "musi" ale ich brak stwarza niedogodności i przy serwisie i przy chociażby wymianie urządzenia na nowe tak jak to masz teraz zrobić

po pierwsze większość warunków gwarancji producentów kotłów określa jakie muszą być zabezpieczenia (filtry) i jakie zawory odcinające, w praktyce najczęściej montuje się zawór odcinający i filtr na gazie, do tego zawór i filtr na podejściu zimnej wody do kotła, oraz zawory
  • Odpowiedz