Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak Wy, ale jak ja słyszę tekst typu

ino uważaj bo po 30-tce to się zdrowie zaczyna sypać


to mam przed oczami takiego człowieka, co całe życie zdrowo jadł, aktywnie spędzał wolny czas gdy tylko mógł, mówiąc krótko pilnował się, którego odpowiedź brzmi

a tam #!$%@?, jakbyś się pilnował wcześniej to byś tak nie gadał i nie miał problemów


I tak w sumie jest ze wszystkim. Ze zdrowiem, z pracą. Jeżeli zaniedbasz te rzeczy na wczesnym etapie życia no to potem będziesz mieć spory problem by to zmienić.

#przemyslenia #wykopplus30club #zdrowie
  • 9
Jeżeli zaniedbasz te rzeczy na wczesnym etapie życia no to potem będziesz mieć spory problem by to zmienić.


@matwes: Z jednej strony tak, z drugiej nie koniecznie. Wszyscy ludzie w Polsce mają systemowo #!$%@? kręgosłupy w okresie w którym kościec powinien być szczególnie chroniony. Dzień w dzień po kilka godzin na za małych, twardych krzesłach, przy za małym bądź za dużym stoliku, dźwigając na plecach w #!$%@? ciężkie plecaki... Jak to
@robertx: ja dorastałem za komuny na tych #!$%@? krzesłach, plecy i kręgosłup zdrowie, problemów nie stwierdzono ¯\_(ツ)_/¯
Jak ktoś jest głupi to nawet na fotelu ergonomicznym sobie plecy rozwali.
@robertx: chodzi o to, że nie ma mowy o systemowym rozwalaniu kręgosłupów. Bardziej o to, że nikogo nie obchodzi jak poprawnie siedzieć (nawet na #!$%@? krzesłach).
@matwes: ja teraz, po 30 czuję się fizycznie o wiele lepiej niż kiedykolwiek. W końcu zacząłem doceniać aktywność fizyczną i zmieniłem podejście do jedzenia. Schudłem prawie 20 kg z 100 na 81 i poczułem się naprawdę młodo.