Wpis z mikrobloga

@Cycor: wszystko zależy od warunków ubezpieczenia. Trzeba przeczytać OWU, co jest w wyłączeniach. Bez tego nie ma co podpisywać w ciemno. U mnie w ubezpieczeniu wyłączeń jest tylko kilka, wszystkie są mało istotne. Ubezpieczyciel pokrywa koszt raty przez rok w przypadku choroby, która spowodowała brak możliwości płacenia rat (utrata pracy), ale dłużej w przypadku śmierci z dowolnej przyczyny (choroba, wypadek).
@jakis_login: ja mam w umowie tak, że jak nie mam ubezpieczenia, to mi podnoszą ratę o 1%. Przetestowane, spóźniłem się o kilka dni z dostarczeniem cesji i jedną ratę miałem powiększoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wujogm: wiesz co, to trochę kwestia podejścia. Jeśli możesz odłożyć miesięcznie 27k PLN no to ok, można te dwa lata przeczekać i przez ten czas pozbierać. Ale z drugiej strony, czym to odkładanie się różni od nadpłacania kredytu? Bierzesz kredyt na 30 lat, mieszkasz już na swoim, robisz duże nadpłaty, zamykasz kredyt po tych dwóch latach nadpłat. A dwa lata temu to mieszkania były tańsze czy droższe? ;) Dla kogoś kto