Wpis z mikrobloga

@Shatter: no jak splace w jak planuje 10 lat a nie 30 to troche generuje. Krotszy okres kredytu = mniej odsetek do zaplaty. Im szybciej splace tym lepiej bo przy okazji swiety spokoj. Masz swoje splacone, nie trzeba sie przejmowac niczym. A w planie mam jeszcze kupic po conajmniej dzialce dla dzieciakow i cos poinwestowac bo nie bede #!$%@? do smierci przeciez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
nie ma nic glupszego niz płacenie w racie 70% odsetek a 30% kapitału zamiast 50%/50% i krótszy okres kredytowania

@grabsoon: nie masz pojęcia o czym piszesz, prawda? :) 70% odsetek i 30% kapitału w racie? czy Ty jesteś poważny?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grabsoon: u mnie pomijając rok karencji w każdej racie część kapitałowa jest wyższa niż część odsetkowa, a nadpłacając systematycznie kapitał planuję spłacić całość w 10-15 lat. dodatkowo niższa rata daje mi też jakieś ubezpieczenie na nieprzewidziane sytuacje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grabsoon: mogę oświecić ile dokladnie wyniosła pierwsza rata po karencji przy kredycie 270k: kapitał 536 zł, odsetki 518 zł. pośmiałeś się?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grabsoon: ale wiesz, że odsetki rosną przez to, że dłużej o 10 lat spłacasz kapitał, geniuszu? jeśli nadpłacasz i chcesz spłacić calość w 10-15 lat, to przy wziętym kredycie niezaleznie czy na 20 lat, czy na 30 lat zapłacisz mniej więcej tyle samo odsetek
@grabsoon: generalnie @kjeller ma rację, możesz finalnie zapłacić mniej odsetek niż w kredycie na 20 lat jeśli kredyt na 30 będziesz nadpłacał. Policzyłem odsetki dla Twojego przykładu (kwota kredytu 240 000, oprocentowanie 3.8%)

Okres: 20 lat
Suma wszystkich wpłat: 343 004.36
Suma odsetek: 103 004.36 (pokrywa się z Twoim screenem)

Okres: 30 lat
Suma wszystkich wpłat: 402 587.15
Suma odsetek: 162 587.15 (pokrywa się z Twoim screenem)

Okres: 30 lat z
@msgdn: po 1 maruda autor tego postu pisał o spłacie raty przez 30 lat czyli bez zdanych nadplat
po 2 jeśli stać mnie na nadpłacanie teraz to tym bardziej stać mnie na nadpłacanie za 5-6 lat i biorę krótszy kredyt wyjściowo
wydaje mi sie, że uzywasz retoryki pod tytułem "owszem można brac kredyt na 30 lat pod warunkiem, ze zakladasz ze splaciśz go w 20 lat" i robisz symulacje spłaty kredytu