Wpis z mikrobloga

#apple Kupiłem sobie przez Allegro telefon z nadwyżki producenta (sztuki które się nie sprzedały, i zostały wprowadzone pod redystrybucję po niższej cenie) - nieużywany, „nowy”. 90% kondycji baterii bo trochę sobie na tym magazynie poleżał - gwarancja Apple wygasła. Sklep, który to sprzedawał oferował gwarancje w ramach własnego serwisu. Po 5 miesiącach okazało się ze telefon jest rozszczelniony, bo pod aparatem przednim i tylnym zbierał się kurz. Dobrze ze nie dawałem go pod wode, bo bym zalał. Wysłałem go w ramach gwarancji i odesłali z ekspretyza że „Telefon został naprawiony”. Tyle. Po odebraniu przesyłki, pierwsze co sprawdziłem to stan aparatu. Oczywiście zostało po jednej drobince kurzu w każdym z obiektywów oraz kilka malutk, ale na tyle małych ze widoczne są tylko w białym świetle. Ale już #!$%@? w to. Wyraźnie napisałem ze telefon jest rozszczelniony i maja to przede wszystkim naprawić. To odesłali mi telefon nawet #!$%@? nie zamknięty XDDDD. Porównajcie lewy, dolny poprawny róg z prawym dolnym niezamkniętym. Zdjęcie poniżej. Po ilu „naprawach” mogę żądać zwrotu pieniędzy za urządzenie?
Pobierz trylylyly - #apple Kupiłem sobie przez Allegro telefon z nadwyżki producenta (sztuki ...
źródło: comment_1631696248GVdAJacVdZ4qDRYzch5MOR.jpg
  • 129
telefon z nadwyżki producenta


@trylylyly: No wiadomo bo iphony to się tak #!$%@? sprzedają że są całe magazyny pełne i czekają na odbiorce za psi #!$%@? bo tylko miejsce marnuje xD Śmierdzi gówno-refurbami na kilometr.

Apple prędzej wrzuci swój sprzęt do mielarki na odzysk niż zrobi jakąś super promocje na starsze modele (nawet dla swoich stałych odbiorców).
Allegro telefon z nadwyżki producenta (

@trylylyly: i ty w to uwierzyłeś? xDDDDD kupiłeś chiński refurbish


@budus2: najgorsze, że w zasadzie nie ma jak kupić pewnego używanego telefonu. Nigdy nie masz gwarancji, czy nie trafisz na takiego syfa jak dostał OP ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pietrek9: Chyba chytry i głupi.


@Trismagist: aha, a mądry jak rozpozna co kupuje? Tak, wiem że kupowanie jakiegoś kilkuletniego rzekomego "leżaka magazynowego" czy "nadwyżek sklepowych" to jedna wielka głupota, ale kupując używkę też nie masz w zasadzie żadnej pewności co dostaniesz. A jak już kupisz... to możesz tylko płakać, bo potem kontakt ze sprzedawcą właśnie tak wygląda jak tu widać.
@budus2: No kupno od niepłacących raty to dodatkowa wtopa.
@trylylyly: Kto kupuje iPhone używane? Ja rozumiem z wymiany nowo zapakowany z cortlandu ale…


@Tomsz1989: wiele osób. Stare ajfony nadal świetnie się sprawują, jeśli ktoś nie musi strzelać niewiadomo jakich filmików 4k albo grać w najnowsze gry. Kupować matce, żonie czy dziecku telefon za >3K jest lekko bez sensu...
z nadwyżki producenta (sztuki które się nie sprzedały, i zostały wprowadzone pod redystrybucję po niższej cenie) - nieużywany, „nowy”.


@trylylyly: jakie nadwyżki i jakie redystrybucje? Za dużo im wyszło, więc odesłali do Chin, potem z powrotem do Europy i dlatego jest taniej? ( ͡º ͜ʖ͡º) OPIE... niestety kupiłeś używany telefon, nie widzę innej opcji.
@trylylyly: Nie ma czegoś takiego jak nadwyżka producenta, a gwarancji Apple i tak byś nie miał bo telefon jest ewidentnie grzebany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma nic za darmo¯_(ツ)_/¯
Nigdy nie kupisz na allegro pelnowartosciowy telefon za 50% ceny nowego z marketu typu euro rtv.
Albo jakies kombinacje z vatem,telefony od operatora po inna dystrybucje- mozliwosci lipy jest pelno.