Wpis z mikrobloga

Solidarność z wrocławskimi squatersami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szykuje się „obiektywny” reportaż wykonany w tak dramatycznym stylu, że nawet Bergman by pozazdrościł wyreżyserowanej dramaturgii. Wszelkiej maści liberałowie i legaliści już rozpaczają nad bezprawiem do jakiej dopuściły się skłoterki, jak to zajęcie opuszczonego i nieużytkowanego od 20 lat terenu raptem staje się wielką tragedią dla właścicieli „którzy wejść do własnego budynku nie mogą” - może po tych dwóch dekadach nieużytkowania tej zapomnianej betonowej zabudowy zgubili oni po prostu klucze? Trudno powiedzieć.

Podczas gdy ludzi nie stać na własne miejsce, podczas gdy patologia deweloperska trwa w najlepsze, podczas gdy klasa średnia oraz wyższa masowo wykupują mieszkania w celu uzyskiwania „dochodu pasywnego”, co skutkuje potwornymi podwyżkami cen wynajmu, biedna opresjonowana stacja telewizyjna tworzy takie oto reportaże.

Halo tu antifa, squatujemy ten budynek (òóˇ)

#antykapitalizm #anarchizm #bekazlibka #wolnosc #sklot #wroclaw ##!$%@?
G.....5 - Solidarność z wrocławskimi squatersami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szykuje się „obiektyw...

źródło: comment_1631658742yt5z2xDqCyt46YidFUZ5yJ.jpg

Pobierz
  • 276
@Gaku745: A to, że sam się mogę kiedyś znaleźć w takiej sytuacji. Jest w moim osobistym interesie się przeciwstawiać takiemu podejściu do tematu. Jeszcze jakby właściciele się nie upominali to spoko, ale skoro ludzie chcą odzyskać swoją nieruchomość to niestety, koniec zabawy, wracajcie blokować tramwaje jak uczciwi ludzie jadą rano do pracy, czy czym się tam zajmują skłociarze.
Agresją nie jest bronienie własnej własności i rozganianie bandytów to obowiązek a nie przemoc.


@Drakii: A na moje oko to skłotersi przejęli, użytkują, więc jest ich. Poprzedni właściciele nie tylko nie obronili tego nieużytku, ale też przez większość czasu ich to nie obchodziło. Teraz to nie jest ich budynek i próby przejęcia go przez tych ludzi (wspieranych przez państwo - policja jest państwowa) to prawdziwy bandytyzm, i prawdę mówiąc, nie podejrzewałem
gdy klasa średnia


@Gaku745: xd Weź nie przekładaj klasy średniej z USA do polski, bo nasza klasa średnia nie jest na tyle bogata, żeby kupować sobie mieszkania pod wynajem. Owszem, nasza klasa średnia (teraz) nie jest taka biedna jak niektórzy lubią o tym mówić. Tak naprawdę ich stać na wczasy, w miare dowolne zakupy w sklepach i inne luksusy, ale nie zarabiają takich pieniedzy, żeby kupować mieszkania na wynajem.
Bo wiesz
Własność nie wynika z użytkowania i nie wymaga ciągłej ochrony.


@Drakii: Dlaczego?

Stosujesz debilną marksistowską retorykę której nie popiera konsensus społeczny.


@Drakii: Jaką marksistowską? To co piszę nie jest eksluzywne dla marksistów, którym z resztą nie jestem.

Debilna to jest retoryka "an"kapu, że jeśli jakiś teren raz obsikasz, to do końca życia albo dopóki nie sprzedasz jest już twoje, to dopiero niezła iluzja. I jeszcze wy "an"kapy chcecie taki systemu