Wpis z mikrobloga

Ponowne podejście do tego obiektu po dwóch latach. Tym razem z innego sprzętu i z dużą ilością nowej wiedzy ;)

Na zdjęciu chyba najjaśniejszy obiekt głębokiego nieba na półkuli północnej. Galaktyka spiralna M31 nazywana najczęściej galaktyką w Andromedzie. Jej jądro widać bez problemu gołym okiem, a sama struktura już jest widoczna w lornetce, więc jest co podziwiać. Jej średnica kątowa jest 6 razy większa od księżyca, więc gdyby całość byłaby widoczna gołym okiem, podziwiali byśmy na nocnym niebie obiekt 6x większy od wspomnianego księżyca.

Ponad 3 godziny naświetlania pod ciemnym niebem.
Nikon D750 + Esprit 100 ED
#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #fotografia #mojezdjecie
dantey - Ponowne podejście do tego obiektu po dwóch latach. Tym razem z innego sprzęt...

źródło: comment_1631640214dRtkK8z7T3jOl9Mr3LgI88.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@johnblaze12345: dobrze widzisz, jednak cena teleskopu była rok temu "trochę" niższa a Nikon też używany za prawie połowę tego co pisze w Google. Jednak dalej wyszło powyżej dychy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jgoluch: sprzedany po prostu. Nie mam czasu na palenie w mono. Na tyle co robię zdjęcia to dslr się sprawdza. Jadę na 2 dni w góry i chce coś przywieźć żeby nacieszyć oko. Jak postawie za parę lat budę to będę się bawił, teraz wróciłem do DSLR
  • Odpowiedz
@dantey brzmi legitymacyjne. Ja teraz przez 2tyg nazbierałem troche lrgb ha i oiii (pod m31 i ic1848) i mam problem z poskładaniem bo flaty mam stare i kicha wychodzi :/
  • Odpowiedz