Wpis z mikrobloga

Subiektywna recenzja planu treningowego i diety z www.potreningu.pl

Historia zaczyna się od tego, że znajoma poprosiła mnie o zamówienie na SFD jakiejś tam większej paki bo miałem za punkty kod rabatowy. Ku mojemu zaskoczeniu po opłaceniu zamówienia za trochę ponad 300 cebulionów na maila dostałem kod na miesiąc planu treningowego i diety na potreningu.pl ( normalnie koszt 80 PLN !!!) Za darmo to uczciwa cena, więc nie mogłem przegapić tej szansy na " niesamowitą metamorfozę" jak to reklamują.

Na stronie wszechobecny ryjec majewskiego i jego giermkówny usilnie próbował mnie wypędzić, ale chęć wykorzystania okazji stulecia była większa.

Podałem kod z maila - i cyk ankieta.
1. Ankieta turbo ogólnikowa - waga wzrost wiek czy trening w domu czy na siłowni, ile mam dni w tygodniu na trening, czy kiedyś coś ćwiczyłem i jak jestem aktywny ( 4 opcje ) + pytanie czy chce schudnąć, poprawić kondycje czy zbudować mase. Zaznaczam 3 dni treningowe, aktywność jako regularny trening na siłowni i że obecnie trenuje siłowo, a jako cel - budowa mięcha.
Żadnych pytań o urazy, przeciwskazania, kontuzje, obecne wyniki siłowe, nikogo nie obchodzi moja sylwetka, jakim planem ćwiczyłem teraz itd.
Ja się tam #!$%@? znam, ale uważam że na podstawie informacji które podałem trudno ułożyć "indywidualny (tak reklamują) trening, ale nie płacę więc wesoły czekam. Ankietę wypełniłem o 2:30 w nocy.
7 rano trza wstać usiąść do kompa coś popracować, wchodzę na maila a tu trening gotowy. RÓWNO o 7:00 !!!. To że to będzie gotowiec to ja się spodziewałem, ale nabrałem usilnych podejrzeń że to na tyle chamski gotowiec, że nikt go nawet nie przeczytał i na podstawie odpowiedzi zaznaczonych (nigdzie nie było pól żeby coś samemu wpisać, dodać komentarz w ankiecie) jakiś skrypt wysłał mi trening XD
Wciąż entuzjazm mnie rozpiera ( bo za darmo) więc zaglądam w szczegóły planu treningu i diety.

TRENING - podane czasy przerw pi razy oko ( 60 - 120 sekund ) i ilość powtórzeń i tyle. Brak tempa, brak %CM, brak jakiejś metody progresji, informacji jak zwiększać ciężar - nic. Rozpiska jak z forum z 2005 roku, tylko gorsza XD Z jakiegoś powodu prawie wszystkie ćwiczenia idą piramidką w dół z powtórzeniami
PONIEDZIAŁEK - ATAKUJEMY NOGI, ALE NIE DO KOŃCA
Zaczynamy:
Przysiad z piłką przy ścianie XD
Wypychanie suwnica, przysiad suwnica, jakieś brzuszki na piłce i dwa ćwiczenia na łydki na suwnicy. XDXDXD To i tak jest dobrze - można określić że to trening nóg i brzucha XD

ŚRODA - #!$%@? PRZODU BARKÓW
Zaczynamy od WL na skosie dodatnim - zapowiada się dzień push. 4 serie rampa, potem idą rozpiętki na maszynie XD
I uwaga danie główne , 4 kolejne ćwiczenia to : Wyciskanie zza karku na barki, wyciskanie hantli siedząc na barki, wyciskanie na maszynie siedząc na barki, Arnoldki na barki XDDDDDDDD 16 serii z rzędu #!$%@? przodu barków. Ja tam osobiście po 3 seriach roboczych OHP mam pełne przekonanie, że bareczki dostały po dupie, także jak ktoś ten trening wykona to muszą płonąąąąć (aż fizjoterapeuta ugasi XD). Potem uginanie na biceps sztangi, potem hantli w jakiejś kamasutrze na ławce, a potem na bramie. Podsumowanie środy - 2 ćwiczenia na klatke, 4 na barki głównie przód, 3 na biceps XDXD

PIĄTEK - MISZMASZ KURŁA NIE WIEM CO
Zaczynamy od "Good morning" , potem trójkąt do klatki, wiosło( na ławce w opadzie) i ściąganie z wyciągu do bioder, czyli tutaj 3 ćwiczenia PULL. Dalej mamy wyciskanie sztangi wąsko i dwa prostowania wyciągu na triceps.

Niech mnie ktoś powie czy to jest UPPER/LOWER ale raz LOWER, czy jakiś push pull, czy wariacja FBW o której nie wiedzialem. Na klatkę piersiową dwa ćwiczenia w tygodniu, na biceps 3. XD Brak jakiegokolwiek ćwiczenia ze świętej trójcy, brak jakiegokolwiek podciągania na drążku XD
W kolejnych dniach miesiąca widzę, że ćwiczenia zamieniają się pomiędzy dniami, np. w inny poniedziałek w trening nóg przesunęli z dupy wyciskanie wąsko na ławce ( w środek treningu nóg) XD Druga sprawa, trening niby na miesiąc, a rozpiska kończy się po 19 dniach XDXDXD Straszny chaos.

DIETA:
Tutaj ankieta bardziej rozbudowana, są do odznaczenia produkty, mogę zostać wegetarianinem( na szczęście nie chce) Brak pytań jednak o choroby czy inne przeciwskazania. Do wyboru również opcje czy dieta dla zabieganych ludzi, ekonomiczna i jakieś tam inne.
Zaznaczam, że zabiegany jestem bardzo i wszystkożerny.
Rozpiska jedzeniowa z listą zakupów, posiłki z przepisami, nawet spoko chociaż niektóre przekombinowane, ale widzę z grubsza że produkty normalne, dostępne w każdym sklepie u halinki za rogiem. Na moje 75 KG i chęć nabrania masy dostałem jakieś 3400 kalorii, 400 wegli, 170 g białka i dość mało tłuszczu.
Ogólnie dieta w miare spoko, oczywiście gotowiec od bota ale może nawet z niektórych przepisów skorzystam.

Podsumowanie:
Target to z tego co widać na stronie potreningu.pl fani majewskiego i deynn, więc niezbyt rozgarnięci ludzie, pewnie na takie usługi się nabiorą. Pomysł na biznes - wysyłanie botem gotowców marnej jakości za 8 dych - niemoralny ale pewnie skuteczny. Nie oni pierwsi nie ostatni, chociaż tutaj nawet nikt nie próbuje sprawiać pozorów, że to było indywidualne. (rozpisanie treningu i diety na miesiąc w godzinach 2:31 - 6:59 ) Z tego co widzę na rynku planów online niektórzy przestali palić jana i po prostu sprzedają GOTOWE plany czy jakieś tam bloki treningowe, bądź ebooki z planami. To spoko, bo chociaż klient wie, że dostaje gotowca. Szkoda, że nie wszyscy poszli po rozum do głowy.

#potreningu
#mikrokoksy
#sfd
#silownia
#mirkokoksy
  • 10
  • Odpowiedz
@water-watera: @lukaszbsk: @wiera87: kiedyś najwyższej jakości portal w Polsce gdzie mogłeś trafić ze za te pare złotych dietę ułoży ci sam Tadeusz Sowinski czy dr. Łukasz Kowalski.
Teraz wszyscy wasi trenerzy od takich ludzi się uczą na szkoleniach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
@lukaszbsk: Pisze bo mało kto kojarzy ze cała czołówka z SFD to teraz najwięksi guru treningu siłowego i dietetyki w Polsce.
Teraz przez ruchy spółki forum założone 21 lat temu upadło a wszyscy co mieli głowę na karku uciekli z tamtąd.
Polecam artykuły na potreningu właśnie od faftaq czy jego dziennik treningowy na forum sfd.
Kopalnia darmowej wiedzy za która dziś wszyscy płaca po 500zl za dzień szkolenia
  • Odpowiedz
@Darknes17: fajnie widać różnice między KFD i SFD, pierwsi nigdy nie mieli takich nazwisk w swoim teamie więc mieli ciężej. Postawili też na jakość swoich produktów, SFD postawiło na influencerów i białko sojowe. Ciekawe kto koniec końców lepiej na tym wyjdzie.
  • Odpowiedz