Wpis z mikrobloga

Siedzie sobie w testowaniu aplikacji na jej najniższej warstwie (niestety cała logika biznesowa na mnie). Zaczęto mnie pytać, czy nie zacząłbym patrzeć na logikę biznesową z warstwy wyżej (bez sensu i ogólnie dużo jest maskowane) i coś mi tu zaczęło nie ładnie pachnieć — zacząłem drążyć temat. I okazało się, że na warstwie wyżej nie dzieją się żadne testy :P

Podejrzewamy, że indyjscy QA z warstwy wyżej są w różnych kastach i niestety leader jest w tej niższej kaście więc teammeber go nie słucha i z nim nie gada generalnie ciekawa relacja.

#programowanie #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 8
@HefiDL: Kiedyś dostałem taska żeby włączyć testy na serwisach utrzymywanych przez hindusów do procesu CI/CD. W następnym dniu po mergu dostałem tonę zażaleń, że jak ja śmiem uruchamiać testy, oni mieli tylko je pisać "żeby pokrycie kodu spełniało standardy a nie żeby zdawały". Jeden hindus mi wprost powiedział "one nigdy nie działały a jak ktoś musiał mieć zielone testy na branchu to robili false-positive". Następny mój task to była możliwość "opcjonalnego"