Wpis z mikrobloga

@gosciu82 W sumie rozważałem trochę tam dołożyć. Mam tam parę tysięcy i jestem chyba 50% na plus, ale jak był dołek to oczywiście mi to do głowy nie przyszło ..
@Manden: 10k to zainwestuj w siebie; szkolenia, rozwój, hobby, rodzina... na rynku kapitałowym optymistycznie bedziesz 10% do przodu, które w polowie albo i więcej #!$%@? inflacja, przy tak malym wkladzie nie ma to sensu, chyba ze chcesz sie uczyc inwestować, ale wtedy nie licz na zysk, w sumie to tez w pewnym sensie inwestycja w siebie :D
@Manden: A jak ogólnie jest to procent Twoich oszczędności i jaka jest ich obecna struktura?

Jeżeli jedyna Twoja inwestycja to Bitcoin, to to bym podzielił pomiędzy coś bezpiecznego (jakiś fundusz obligacji albo obligacje SP EDO, innych nie warto, serio) i coś nieco agresywniejszego (fundusz akcji niepolskich, EFT na DAX, coś takiego).
@djmentos
@Manden
Im wcześniej ktoś zaczyna odkładać, tym szybciej zaczyna działać siła reinwestowanych dywidend, więc mam odmienne zdanie. Te 10k to nie jest mała suma, z której nic się nie da, a inwestycje to tylko dla tych najbardziej zamożnych. Bardzo fajnie, że zacząłeś interesować się tematem inwestowania oszczędzonych środków. Co do pomysłów do rozważania - jestem zwolennikiem prostych biznesów, które od lat dzielą się zyskiem : )
@normanos: Odpowiedając na Twoje pytanie to tak, te 10k to jest kwota odliczona od pieniędzy na czarną godzinę i tych przeznaczonych na rachunki.

@matimaster25: No to wzrostów życzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@djmentos: Tyle, że inwestuje w siebie. Nie żałuje sobie na książki i kursy, teraz zaczynam studia więc bardziej kwestia braku czasu/energii niż kasy na te sprawy. W wakacje dwa razy uzupełniałem szafę bo
@Manden: OK, więc to nie są Twoje jedyne oszczędności.

Więc opiszę swoje zakupy z ostatnich dni:

- Wielton - z grubsza co roku (poza epidemią) dają dywidendę, niedużą, ale jednak. Teoretycznie zbliżają się do ATH i fundamentalnie nie ma szału, ale to ma być spółka z grupy "kup i zapomnij, zbieraj dywidendy".
- Obligacje skarbu państwa EDO - to sa obligacje dziesięcioletnie, ale mozna je sprzedać w dowolnym momencie (opłata 2