Wpis z mikrobloga

Jak to jest ze pisze sie tutaj że 120kg na klate, 150kg przysiad, 200kg mc to jest nic, tymczasem na silowni większość ludzi nawet sie nie zbliża do tych wyników. Jak ktos zakłada wiecej niż 100kg w benczyku to zwykle goście co sie powaznie wyróżniają, jak ktos zaklada 120+ to juz kazdy zerka.
W tym tygodniu widzialem tylko jednego goscia zeby robil mc z wiecej niz 160kg, ani jednego goscia z więcej niz 100 na klatę i jednego koksa co robil przysiad z 110kg.

Ja wiem ze to nie są wyniki ani troche wybitne i osiagalne pewnie dla większości ale z tymi liftami na wykopie jest jak zarobkami albo długością knagi. Kazdy tutaj ma 25cm 15k i 200kg w mc sie rozgrzewa, a 150 na klate to już brał w gimnazjum.

Wy chodzicie na specjalne silownie tylko dla sportowców czy nie macie juz innych znajomych niz ci od trojboju przez co macie zaburzone spojrzenie na realia?

#silownia #mikrokoksy
  • 76
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski:

Jest jak piszesz. Jak ja robię coś na sieciówce to ludzie przestają pedałować/ćwiczyć aby popatrzeć. Z wymienionymi przez Ciebie wynikami jesteś potrzegany jako zwierzak/elita. No natomiast środowiskiem powerliftingu takie wyniki to dopiero początek, niektóre siłownie są bardziej nastawione w takim kierunku i w/w nie zrobią wrażenia
  • Odpowiedz
@Yozix: pamiętam jak wrzuciłem sobie 140 kg w przysiadzie, to każdy się tak lampił. Ale z drugiej strony każdy chce zobaczyć krasnala bojowego z 140 kg (170cm here)
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: Patrzą innymi kategoriami,jak na zwykłego gościa co sobie ćwiczy to dobre wyniki ale dla ludzi trenujących w kategorii trójboju itp to nic takiego.
A no i wiadomo, dużo wykopków też sobie ego naprawia i pomimo, że takich ciężarów nie widzieli na oczy to napiszą,że w gimnazjum jedną ręką to wyciskali i to syf a teraz to rekordy Pudziana pobijają ¯_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@olaf_wolominski: pierwsze co mi przyszło na myśl to to że na codzień nie ćwiczy się takimi ciężarami tylko takimi żeby robić poprawnie np 3 serie.
Wiec ktoś kto podnosi 1x 120 kg normalnie zakłada 80 kg na siłowni
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: ale ludzie też boją się ciężaru.
Kiedyś do małomiejskiej siłowni chodziłem i robiąc mc jakieś kaszojady nie dowierzały co się odwala bo tylko uginania, bench-press i wyciąg.
Ale za to jak chodziliśmy do mordowni, to zakładając 100 kg się z nas śmiali, bo tam nawet hantle 70 kg mieli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lalalama: Jedyny raz wlasnie gdy widzialem średnie wyniki przeciętnego wykopka na silowni caly czas to gdy chodzilem na taka mordownie. Tam naprawdę sie rozgrzewali 200kg w mc

  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: tylko weź pod uwage, że na tagach wypowiadaja się osoby startujące lub cwiczące typowo pod trójbój, wrzucające filmy z zajawką X letnią. Czasem zdarzy się bajkopisarz no jednak w tych miejscach wiele osób trochę żelastwa przerobiło. A na siłowni wiele osób chodzi po prostu się poruszać/odstresować nawet bez planu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@olaf_wolominski: Przestań chodzić do klubu fitness a zacznij do prawdziwej siłowni. Zazwyczaj nie ma tam gimbów i dupeczek. Za to są prawdziwe konie i 100 kg na klatę to serie rozgrzewkowe.
  • Odpowiedz