Wpis z mikrobloga

W Polsce pracuje 13 tysięcy ratowników medycznych. Czy nie można im dać 4000 netto?
Przecież to i tak mniej więcej tyle ile kasjer w Lidlu. Nieznacznie większe obciążenie dla budżetu. Zamiast kolejnych plusów dla patusów, może przeznaczyć skromne 600 mln na ratowników. Nie są to przecież dziesiątki przewalanych co roku miliardów.
Nie tylko #bekazpisu bo od 30 lat kolejne rządy dają ratownikom jakieś ochłapy, minimalna krajowa i się ciesz, że możesz realizować swoją pasję
Tymczasem Niedzielski dureń już myśli, by zastąpić ratowników WOTem
#sluzbazdrowia #medycyna
Sekularyzacja - W Polsce pracuje 13 tysięcy ratowników medycznych. Czy nie można im d...

źródło: comment_1630697023VOidm3r5JTCfseXb7ejuDN.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sekularyzacja: nie, że nie chcą im dać, tylko nie mogę. Jeśli protest ratowników by poskutkował inne grupy zawodowe również zaczną się domagać godniejszych pieniędzy i domek z kart się s--------l
  • Odpowiedz
2 powody, o pierwszym już powiedziano, braki kadrowe rozwiązywane przez nadgodziny, drugi powód, podwyżki dla ratowników zachęciłyby inne grupy zawodowe np. pielęgniarki do strajków, czyli spowodowałyby lawinę żądań.


@literacyfra123 i dobrze. Co to za argument, że inne zawody zaczną się domagać większych zarobków? Od lat wszystkie rządy olewały budżetówkę i płaciły grosze. Najwyższy czas zacząć płacić godnie. Jak ratownicy, pielęgniarki, nauczyciele, będą dostawać minimalną cały czas, to na pewno ludzie będą
  • Odpowiedz
A ratownicy to nie biorą 500+? Jest jakiś zapis rozumiem że ratownicy tych pieniędzy nie mogą dostać i już.
Dasz jednym przyjdą drudzy. PiS dał 500+ żeby każdy dostał po równo i się nie bawią w to kto jest lepszy a kto gorszy i kto bardziej zasluguje.
Wy cały czas myślicie emocjami i tu jest wasz problem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sznajder: ale nikt nie powinien dostawać tego j------o 500+. To wywalenie pieniędzy w błoto i promowanie nieróbstwa oraz patologi. Po co mam iść do roboty skoro mogę narobić 6 dzieciaków, dostać 3k na rękę, 300+, 12k na dziecko, socjal i mieć w------e?
J----e polaczki pisowskie nigdy nie wyjdą z biedy i mentalnej czarnej d--y
  • Odpowiedz
@DigitalStarGirl: Ale p--------z kocopoły. To zrób sobie te sześć dzieci i spróbuj przewalić te całe zasiłki. Pokaż mi realny przykład takich ludzi co tak robią.
500+ może brać każdy kto ma dzieci. W ten sposób odciążasz rodziny lekarzy, strażaków, wojskowych i c--j wie jeszcze kogo.
Jak ktoś nie bierze a ma dzieci to jego sprawa.
Masz tutaj po prostu drogę na skróty jeśli chodzi o podwyżkę wynagrodzeń. Zamiast się doszukiwać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sznajder: realny przykład ludzi? Tylko z mojej rodzimej wsi mam 15 rodzin co mają 5 dzieciaków i jedyne co robią w życiu to prace na czarno (na umowie już socjal byłby not cool oczywiście) albo wyjabne j---a bo państwo da.
I nie, nie dają wszystkim bo nie każdy ma dziecko i nie każdy chce mieć. Dawanie jakichkolwiek od państwa to równocześnie zabranie pieniędzy innym obywatelem. Rząd nie ma własnych pieniędzy
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: Jestem ratownikiem z wykształcenia i pracuje w warsztacie samochodowym... W zawodzie nie było możliwości UoP tylko kontrakty, które mogli zwywać kiedy chcieli, użeranie się z patologią, zarzyganymi, osranymi żulami, pieniądze takie, jakby mi napluli w twarz. Satysfakcja z wykonanej pracy była raz na tydzień, a tak to stres i w---w, ale to ratownicy są źli, bo nie chcą z---------ć za miskę ryżu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Sekularyzacja: Oczywiście, że można. Potem przyjdą pielęgniarki, bo przecież podwyżki dla nich to zerowy koszt dla budżetu. Potem inni pracownicy medyczni. Potem lekarze. Następnie nauczyciele. Urzędnicy. Policjanci. Wojsko. Górnicy.


A najlepiej zaorajmy wszystko i cały roczny budżet przekażmy służbie zdrowia. Najbardziej poszkodowanej grupie nierobów w Polsce którzy będą się mogli dzięki temu o--------ć za większe pieniądze.


I podnieśmy podatki, po co reszcie Polaków pieniądze skoro nie pracują w służbie zdrowia.
  • Odpowiedz
@grayjedi: masz rację, powinni zarabiać więcej, ale nie ma na to pieniędzy bo to rząd nie zlikwidował przywilei emerytalnych, obniżył wiek emerytalny oraz dał kiełbasę emerytom w postaci 13 emerytury. Wspierają pasożytów tylko dla tego że na nich głosują.
  • Odpowiedz
Mój różowy lekarz specjalista ma bez dyżurów 4200 netto. Oczywiście dla polskiego społeczeństwa jest konowałem i bogolem. A, i studiowała prywatnie wiec nie dostała dobrego wykształcenia „za darmo”. Namawiam ja na wyjazd bo już nie mogę w tym kraju.


@alvaro1989: Tylko jest jedna różnica – lekarze, szczególnie specjaliści tak naprawdę nie żyją za te pensje ze szpitali, tylko mają jeszcze kasę ze swoich prywatnych gabinetów. Nie zrozum mnie źle, nie
  • Odpowiedz
@SiDi: Ale o czym ty mówisz kolego. Kocham takich teoretyków. A ja znam lekarzy co mają Porsche za milion i co to zmienia jak taka jest ustawowa pensja ustalana przez ministerstwo. Na B2B by miała dużo więcej, ale dla mnie bycie na B2B w swoim głownym szpitalu to żart i wypaczenie. Oczywiście moja bierze dyżury i pracuje prywatnie i zarabia godnie tylko jakim kosztem zdrowotnym i czasowym. Pensja bazowa to
  • Odpowiedz
@alvaro1989: Oczywiście kłamiesz, ale spróbujmy postawić się w twoim wyimaginowanym świecie.

Jeżeli ktoś robi nadgodziny za X złotych to dlaczego miałby zrezygnować z nich w sytuacji gdyby dostawał za nie 2X złotych?
  • Odpowiedz
@Sekularyzacja: jak juz chcesz elektroniczne podreczniki to od razu trzeba pomyslec o programie zakupu okularów dla dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego rozciagnij elektryke po podlodze do każdej ławki żeby bylo jak podłączyć zgodnie z bhp i ppoż bo kable się po podlodze walać nie mogą. Myślę że papier jednak póki co tanszy
  • Odpowiedz
Żona mojego przyjaciela pracuje w przychodni jako zwykły lekarz chorób wewnętrznych na b2b w dużym mieście i na luzie ma teraz 20k na fakturze.


@SiDi: Tylko wiesz, do tego to coś trzeba umieć żeby cię chcieli zatrudnić. W państwówce przyjmą nawet kozę jeżeli będzie miała uprawnienia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz