Wpis z mikrobloga

Witam. Odsprzedam "Projekt domu przy bukowej 49" (100m2 powierzchni użytkowej) w standardzie WT 2021, zakupiony w marcu tego roku.
Projekt kupiłem za 2800zl, a chce za niego 2000zl.

Zawiera on również dodatki:

- Projekt architektury ogrodowej
- Tablica informacyjna
- Dziennik budowy
- Poradnik “Jak urządzić ogród”
- Materiały promocyjne
- Bezpłatne pozwolenie na zmiany

#budowa #budujzwykopem #dom #mieszkanie #budownictwo #budowlanka #kiciochpyta #budowadomu #nieruchomosci #sprzedam
Syncu - Witam. Odsprzedam "Projekt domu przy bukowej 49" (100m2 powierzchni użytkowej...

źródło: comment_1630667445BDUEwuYpeNGLYb9iVluwPy.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Syncu: Zawsze mnie bawi że takie klocki nazywa się "projektem". Tzn. wiem, że to fachowa nazwa, ale jakoś śmiesznie to brzmi przy czymś co wygląda jakby narysował to 5 latek xD
  • Odpowiedz
@Syncu: Zawsze mnie bawi że takie klocki nazywa się "projektem". Tzn. wiem, że to fachowa nazwa, ale jakoś śmiesznie to brzmi przy czymś co wygląda jakby narysował to 5 latek xD


@franaa: Ale zdajesz sobie sprawę, że oprócz tego co kolega @wierchel Ci wyżej napisał, to projekt obejmuje chociażby również wyliczenia materiałów (stali, betonu, drewna) co by Ci na łeb się budynek nie zawalił?

Także jak najbardziej
  • Odpowiedz
@franaa rozumiem że dla ciebie dom zaczyna się od 200m2? Widzę że z tobą jest jak z pustymi lalami dla których facet zaczyna się od 180cm ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wierchel: @ATAT-2: Przecież pisze, że wiem, że to fachowa nazwa. Wiem też, że to obejmuje wszystko. Po prostu nazwa "projekt" zawsze mi się kojarzy z czymś kreatywnym, ciekawym, z rozmachem i pomysłem. No ale z drugiej strony jak postawimy Ładę koło Ferrari to też jakby nie spojrzeć jedno i drugie to "samochód" ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Syncu: Zawsze mnie bawi że takie klocki nazywa się "projektem". Tzn. wiem, że to fachowa nazwa, ale jakoś śmiesznie to brzmi przy czymś co wygląda jakby narysował to 5 latek xD

@franaa: Ale zdajesz sobie sprawę, że oprócz tego co kolega @wierchel Ci wyżej napisał, to projekt obejmuje chociażby również wyliczenia materiałów (stali, betonu, drewna) co by Ci na łeb się budynek nie zawalił?

Także jak najbardziej
  • Odpowiedz
@Syncu: @franaa: niby nie jest to arcydzieło architektoniczne, ale czasem prosta forma jest efektem większych rozkmin -> dajmy na to akcesoria czy krzesła z Ikei.
Moim zdaniem ceny projektów i wynagrodzenia inżynierów i tak są śmiesznie niskie w porównaniu z np. prawnikami, którzy wezmą tyle za parę pisemek.

@PISowski_inwestor: już się boję tego pospolitego ruszenia januszy projektujących i budujących własne domy do 70 mkw. w ramach
  • Odpowiedz
@franaa: @ATAT-2: @PISowski_inwestor: dlatego dla mnie wzorem jest podejście amerykańskie.
Każdy może zaprojektować budynek mieszkalny do jakichś 300m2, tylko musi być to zgodne z ich kodeksem budowlanym, a kodeks budowlany zawiera tabele z wymiarowaniem elementów o konkretnych rozpiętościach itp.
Przecież to nie jest wyższa matematyka.
Widać to po polskich projektach gdzie większość domków (nawet parterowych) ma ławy fundamentowe w okolicy 30x60cm. Jedyne co trzeba przeliczać to
  • Odpowiedz
prosze Cie, sam jestem inzynierem wiem jak takie rzeczy sie robi to naprawde sa klocki


@PISowski_inwestor: chyba nie przeczytałeś mojej wiadomości ze zrozumieniem.

Przecież pisze, że wiem, że to fachowa nazwa. Wiem też, że to obejmuje wszystko. Po prostu nazwa "projekt" zawsze mi się kojarzy z czymś kreatywnym, ciekawym, z rozmachem i pomysłem


@franaa: no to źle ci się kojarzyło. Projekt może przedstawiać nawet sześciokąt do wydrukowania w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Kiedyś ludzie jak dla siebie budowali dom to nie było projektów, stawiałeś chałupę z najlepszym murarzem we wsi, robili tloke i dom stanął. I jakoś niektóre jeszcze stoją do dziś.
  • Odpowiedz
I jakoś niektóre jeszcze stoją do dziś.


@xdrcftvgy: A inne się dawno zawaliły :P

Naprawdę chciałbyś wrócić do tych czasów żeby Ci sąsiad kilka metrów od płotu stawiał 3 piętrowy budynek ze szwagrem?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: do takich nie, ale chcialbym dozyc czasow gdzie wedlug planu zagospodarowania ,moge bez pozwolenia postawic wedlug prawa budowlanego budynek, nie chodzac do urzedasa i proszac o pozwolenie
  • Odpowiedz
@Djelon:

amerykańskie.Każdy może zaprojektować budynek mieszkalny do jakichś 300m2, tylko musi być to zgodne z ich kodeksem budowlanym, a kodeks budowlany zawiera tabele z wymiarowaniem elementów o konkretnych rozpiętościach itp.

Nie trzeba aż do Ameryki. Ja zawsze sobie robię tylko plany pomieszczeń a buduje jak chce. Często w trakcie budowy zmieniam coś itp. Francja
  • Odpowiedz
@franaa:
W dzisiejszych czasach dom to przede wszystkim ma być tani a projekty „Dom w Bukowej” takie domy gwarantują… Technicznie te są najprostsze z wszystkich możliwych. Poza tym prostota i minimalizm zawsze były „w modzie” i gwarantują, że dom się szlachetnie zestarzeje. Wybudować 100 m2 ładnego zgodnie z obecnymi kategoriami mody za 600k to żadne osiągniecie. Jak kogoś stać to proszę bardzo ale uważam, że w życiu są ważniejsze rzeczy
  • Odpowiedz