Wpis z mikrobloga

Mirki muszę się pożalić.

Gadałem dzisiaj ze swoją matką, zaczęła mi wytykać, że mialem dobre dzieciństwo bo ojciec nie pił, matka nie piła i miałem cieplo w domu i czego ja więcej oczekuję, że oni byli dobrymi rodzicami i czemu żadne z ich dzieci (moje rodzeństwo i niedługo ja) się do nich nie odzywa.

Więc dla nich bycie dobrym rodzicem oznacza:
- Darcie mordy za ocene 3 lub mniej i szlabany,
- Nie rozmawianie z dziećmi i kazać zamknąć ryj za każdym razem jak ono chce porozmawiać bo OGLADAM TV,
- Niedawanie nawet 50 zl na miesięczna składkę żeby pograć w klubie bo po co i co to za wymysły.
- Wieczne siedzenie w domu bo wielkiemu panu ktory uwalił zawodówkę nie opłacało sie pracować za 3/4 tysiące (przypominam, że byly to czasy kiedy zarabiało się jakieś 1200 zł)
- Zakaz spotykania się ze znajomymi bo się szwedac będziecie i siedź w domu
- Jedyne rodzinne wycieczki to co niedzielę do kościoła.

Nie wiem na uj to pisze ale muszę sie wyżalić. I patrząc na nich jestem absolutnie za #childfree bo po co wyrządzać krzywde innym.

#zalesie #madka #rodzina
  • 71
@Karling: Mireczku czego oczekujesz przeprosin od rodziców czy żeby na wycieczkę Cię zabrali? Masz do nich żal? No każdy ma. Może pokaż im co was ominęło zabierz ich gdzieś pogódź się z nimi, wybacz. Nie umiesz wybaczyć a jesteś dorosła osoba to żyj rób czego nie robiłeś wcześniej i pamiętaj,że to Twoje życie co dalej z nim zrobisz ale nie jest ich wina ale spoczywa na Tobie. Jak nie umiesz się
@Karling: mialem podobnie, i dopiero w zeszlym roku przyznała mi racje gdy sie rozwodzili, jak w wieku 15+ lat powiedzialem ze nasza rodzina jest patologiczna. I nie chodzilo o hajs, bo zawsze mialem czyste ciuchy, pełną miche jedzenia, wycieczki klasowe itp. Tylko o wychowanie, a właściwie jego brak ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i znęcanie sie fizyczne nade mna i rodzeństwem, ale to juz osobna sprawa. I
@kiszczak: Nie ma po co rodzicom czy komukolwiek wyrzygać, co było źle. Będą się tylko bronić i udowadniać, że nie ma się racji. Do żalu za kiepskie dzieciństwo dojdzie żal za brak „przepraszam” i za wypieranie się winy.
@Karling: chyba czas usunąć tutaj konto, czytając ten wpis to mnie śmiech zaczyna ogarniać. Problemy ludzi 1 świata, użytkownik zaczyna poznawać jak działają relacje międzyludzkie, emocje i sposób ich wyrażania. Nie wracaj do przeszłości, tego nie zmienisz. Rodziców też nie, ale swoje życie owszem. Dlatego skup się na przyszłości. Jeszcze nie raz będą sytuacje konfliktowe, stresowe, nerwówki etc. A to cały urok naszego życia, nigdy nie przewidzisz do przodu co się
@Imod: To że tak jest, nie znaczy że tak powinno być, nie jest to też żadne wytłumaczenie dla różnego rodzaju patologii. Nie widzę też powodu dla którego pewne rzeczy należy puścić w niepamięć "bo tak już jest"

a pewno wszystko co robisz uważasz,że robisz dobrze ta to już jest z ludźmi


A widzisz, i tu się mylisz bo przynajmniej stać mnie refleksję w odniesieniu do czegoś co zrobiłem ¯\_(ツ)_/¯
jestem absolutnie za #childfree bo po co wyrządzać krzywde innym.


@Karling: racja, skoro tez bys nie potrafil zadbac o dziecko tak jak wytykasz to swoim rodzicom, to nie warto bys mial dzieci, nie ma sensu ich skazywac na cierpienie pod Twoja opieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zirytowana_plaszczka: No widzisz i jak na tym wychodzisz? Ty próbujesz coś zmienić a reszta i tak bezrefleksyjnie będzie uważać,że wszystko robi dobrze a jak coś się stanie to obwini każdego tylko nie siebie. OP ma teraz chodzić i jęczeć za rodzina czy powinien postawić na siebie?
No widzisz i jak na tym wychodzisz?


Ja bardzo dobrze na tym wychodzę, bo żyję w zgodzie ze swoim sumieniem, nie odnoszę się tutaj do dzieciństwa i rodziców bo te miałem super.

OP ma teraz chodzić i jęczeć za rodzina czy powinien postawić na siebie?


Why not both? ¯\_(ツ)_/¯

@Imod: