Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ja zrobiłem coś źle xD?

Rozpocząłem swoją pierwszą prawdziwą pracę w dużej firmie (korpo) i już #!$%@? w drugi dzień.

Starszy pracownik się do mnie przyczepił, że za często chodzę na przerwę (?)

Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku. To też wstaję na te 5 minut i idę sobie do kuchni nalać wody czy spacer zrobić i się rozruszać, a żeby przed 30stką nie zejść na zawał przy komputerze. A kolega który obok mnie pracuję, że za często chodzę na przerwy.

Wytłumaczcie mi jak to w końcu jest? Kodeks pracy jedno a rzeczywistość drugie?

I jak jest z długą przerwą? 15 minut ustawowo jest wliczane w dzień pracy, prawda?

#pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6131c9bebc7a97000abff0fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 106
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie tutaj Ci poklaskują, ze brawo, że nie jesteś niewolnikiem, ale jakby mój pracownik sumiennie co godzine wstawał i gdzieś się przechadzał przez 5 min, bo tak zinterpretował sobie kodeks pracy, to bym miała jedno wielkie iksde
A jak piszesz:

nadal siedzę (niszczę swoje stawy, układ krążenia)

na moje oko wyolbrzymianie, ludzie tak żyją, może postaraj się poszukać czegoś, co łączy pracę biurową i jakąkolwiek aktywność fizyczną?

PS. na kawki
@AnonimoweMirkoWyznania w jakich wy wszyscy kołchozach pracujecie to aż brak mi słów. W obecnych czasach w dużych korpo jest jedną zasada: wyrobisz się z pracą do 16 to nikt nie będzie sprawdzał jak to zrobiłeś. Możesz wyjść na 20 min co godzinę, wrócić przed komputer, dokończyć wszystkie zadania i jeszcze poklepią Cię po plecach za dobrą robotę. Spowiadanie się, że idziesz na kawę na 5 min, powiem tak - XD
@AnonimoweMirkoWyznania: masz 5 minut na godzine po 4 godzinach. 15 minut ustawowej to chyba jednak 20 na lunch ale zlozone z tych 5 minutowek. dodatkowa przerwa ustawowo jestst nieplatna. to ze sie czepia to co innego. palacze lataja co godzine na 10 minut na fajke wiec niestety firmy powinny to miec ustalone w regulaminie
Starszy pracownik się do mnie przyczepił, że za często chodzę na przerwę


@AnonimoweMirkoWyznania:

Ludzie ci już napisali ile ci się przerwy należy ustawowo, więc powtarzać się nie będę, ale pytanie tutaj powinno być czy "starszy pracownik" ma w ogóle prawo ci uwagę zwracać. Jest twoim przełożonym? Jeśli nie to olej go. A jak mu to przeszkadza to niech cię #!$%@? do przełożonego - wtedy będziesz wiedział, czy w twojej pracy ktoś
na moje oko wyolbrzymianie, ludzie tak żyją, może postaraj się poszukać czegoś, co łączy pracę biurową i jakąkolwiek aktywność fizyczną?


@Anesa: siedzenie przed kompem non stop wyniszcza bardziej organizm niż zrywanie azbestu z dachu.
Prawda jest taka, że dobrze robi, może tak równomiernie co 1h i dokładnie na 5h zakrawa o jakąś fobię, ale częste przerwy, spacerki po kawe/herbate bardzo dobrze robią.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: ja nie wiem gdzie wy pracujecie, w obozach pracy chyba? U mnie jak zasiedzę się przy kompie to szef sam wola na kawę żeby posiedzieć i pogadać (czasem o biznesie, czasem o głupotach). W sumie gdzie nie pracowałem to tak było - bezustanne siedzenie i tyranie po 6 godzinach robi się nieproduktywne. W jednej z dużych korpo co godzinę / dwie chodziliśmy na piłkarzyki i nie raz spędzaliśmy tam po
@AnonimoweMirkoWyznania: i tak i nie, kodeks pracy w tych 5 minutach uwzględnia nie to, że możesz nie pracować, a po prostu możesz wykonać 'inne' czynności w pracy.

Czyli na te 5 minut na godzinę pracodawca np. może ci kazać nie wiem, posprzątać swoje biurko, przewietrzyć pomieszczenie, opróżnić niszczarkę itd.

No ale powiedzmy sobie szczerze, jeśli w firmie robią ci problem z takimi rzeczami, a wykonujesz dobrze swoją robotę, to jest to
@SyntaxError_: To zależy od stanowiska, nie zawsze masz do wykonania zadania, czasem pracując w biurze musisz być poprostu dyspozycyjny, bo w każdej chwili może pojawić się coś do zrobienia. Gdybym miał zespół w którym ktoś z zegarkiem w ręku wstaje i rzuca wszystko bo on ma teraz 5 minut dla siebie bez komputera, to też bym się #!$%@? xd