Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ja zrobiłem coś źle xD?

Rozpocząłem swoją pierwszą prawdziwą pracę w dużej firmie (korpo) i już #!$%@? w drugi dzień.

Starszy pracownik się do mnie przyczepił, że za często chodzę na przerwę (?)

Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku. To też wstaję na te 5 minut i idę sobie do kuchni nalać wody czy spacer zrobić i się rozruszać, a żeby przed 30stką nie zejść na zawał przy komputerze. A kolega który obok mnie pracuję, że za często chodzę na przerwy.

Wytłumaczcie mi jak to w końcu jest? Kodeks pracy jedno a rzeczywistość drugie?

I jak jest z długą przerwą? 15 minut ustawowo jest wliczane w dzień pracy, prawda?

#pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6131c9bebc7a97000abff0fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 106
@AnonimoweMirkoWyznania: w normalnej robocie to dostałbyś opieprz gdybyś robił za szybko i normę innym podbijał XD Chłop nienormalny, jemu powinno zależeć na tym żebyś nie robił za szybko, bo okaże się, że byle młodziak z ulicy za mniejszą kasę robi to samo co on.
@Anesa: Ale to, że ty pracujesz w kołchozie dla polaków, nie znaczy, że to jest norma. W normalnej pracy nikt nie daje #!$%@? kiedy i po co wstajesz od biurka.

Po wodę w korpo chodzi się razem xD może jak cię sranie ciśnie w pracy, to też czekasz aż grupą pójdziecie do kibla? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku.


@AnonimoweMirkoWyznania: pracując przy komputerze powinieneś dbać też o wzrok, a długotrwałe skupianie wzroku na przedmiotach w bliskiej odległości prowadzi do krótkowzroczności

Dlatego powinno się stosować tzw. zasadę 20x20x20 czy co 20 minut patrzeć przez 20 sekund na przedmioty oddalone o 20 stóp (jakieś 6m).
@graf_zero: Nie chce się kłócić bo nie jestem specjalistą ale:
"Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe określa, że pracownikowi, który pracuje przy monitorze ekranowym, przysługuje 5-minutowa przerwa po każdej przepracowanej godzinie. Należy jednak mieć na uwadze, że przerwa ta przysługuje pracownikowi tylko w przypadku, gdy praca przy komputerze wykonywana jest nieustanie przez godzinę.
@AnonimoweMirkoWyznania: wtf XD
Wy tak żyjecie? gdyby ktokolwiek zwrócił mi uwagę na to, że robię sobie przerwy, to bym go wyśmiał, a później poszedł złożyć wypowiedzenie.
Praca przy komputerze to nie taśma produkcyjna. W IT najczęściej spotykałem się z 1h przerwy, ale no realnie zawsze to jest więcej. Ważne że robota jest wykonana