Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ja zrobiłem coś źle xD?

Rozpocząłem swoją pierwszą prawdziwą pracę w dużej firmie (korpo) i już #!$%@? w drugi dzień.

Starszy pracownik się do mnie przyczepił, że za często chodzę na przerwę (?)

Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku. To też wstaję na te 5 minut i idę sobie do kuchni nalać wody czy spacer zrobić i się rozruszać, a żeby przed 30stką nie zejść na zawał przy komputerze. A kolega który obok mnie pracuję, że za często chodzę na przerwy.

Wytłumaczcie mi jak to w końcu jest? Kodeks pracy jedno a rzeczywistość drugie?

I jak jest z długą przerwą? 15 minut ustawowo jest wliczane w dzień pracy, prawda?

#pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6131c9bebc7a97000abff0fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 106
Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku. To też wstaję na te 5 minut i idę sobie do kuchni nalać wody czy spacer zrobić i się rozruszać, a żeby przed 30stką nie zejść na zawał przy komputerze. A kolega który obok mnie pracuję, że za często chodzę na przerwy.


@AnonimoweMirkoWyznania: Co godzinę masz 5 minut odpoczynku OD MONITORA.

Absolutnie MASZ OBOWIĄZEK wykonywać wtedy
  • 170
@AnonimoweMirkoWyznania ta 5 minutowa przerwa jest by odpaczac od monitora a nie od pracy. W tym czasie musisz pracować czyli np przeglądać papiery czy coś tam co nie wymaga gapienia się w monitor. Tak mówią przepisy, ale wiadomo, że tego nikt nie respektuje. Myślę że palacze chodzą na dymka częściej niz raz na godzinkę. Zresztą z kim ty pracujesz xD chyba że kolega to twój kierownik
@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie przyjęta zasada nie pisana jest taka : jak jest robota to trzeba ją zrobić i np. zamiast co godzinę wstajesz co dwie na 10-15 min , sztywno się nie da bo jak tu się dopasować do tego co się aktualnie dzieje? kolega obok może ma frustre , bo przyszedł młody za dużo nie pomaga a co chwile na przerwy chodzi w momencie kiedy on ma #!$%@? :)
BiednyWybranek: Tak jak pisze kolega @graf_zero: . Tylko jest jeden haczyk, jesli twoja praca ma w 100% związek z praca przed komputerem to te 5 minut przerwy i tak masz i wtedy siłą rzeczy nie wykonasz pracy. Ogólnie z praktyki to te 5 minut schodzi na zrobienie kolejnej kawki, herbaty, pójście do toalety, na papierosa, pójście do innego działu po coś itd. W życiu się nie spotkałem ze zwróceniem uwagi,
OP: @graf_zero: @Official: @sotaisei-riron: @GienekZFabrykiOkienek: @pan_warell: @2pek: @kujawiakkolo30stki: a jak sobie zrobię przerwy 30min i zostanę 15 min dłużej to nie łamie żadnych przepisów?

Ok to mam 5 min przerwy od monitora, czyli co nadal siedzę (niszczę swoje stawy, układ krążenia) i patrze się bezmyślnie za okno xD? Bo nie mam żadnych papierów, klepie w komputer

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania:
na każdą godzinę ciągłej pracy z monitorem przysługuje Ci 5 minut przerwy i nie idźmy samemu w Janusza Alfa, że jak masz przerwę od monitora to masz sobie wydrukować i przeglądać na papierze, mało kto ma problem z tym, że pójdziesz w tym czasie do kuchni, bo po to ona jest.
Jeżeli twoja specyfika pracy wygląda tak, że nie wyrabiasz godziny ciągłej pracy przy monitorze, bo nie wiem np trzeba
@AnonimoweMirkoWyznania gość obok może się dowiedział że jako nowy/młody zarabiasz więcej od niego i go dupa piecze, albo robicie na wspólne konto i się nie wyrabiacie, albo jest mentalnym niewolnikiem, albo Cię nie lubi i będzie szukać na Ciebie haków, ALBO powiedział to trochę w żartach a Ty jako świeżak się obsrałeś ¯_(ツ)_/¯ w każdym razie pamiętaj że w nowej pracy najważniejszy jest początek, jak wezmą Cię z początku za nieroba to