Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ja zrobiłem coś źle xD?

Rozpocząłem swoją pierwszą prawdziwą pracę w dużej firmie (korpo) i już #!$%@? w drugi dzień.

Starszy pracownik się do mnie przyczepił, że za często chodzę na przerwę (?)

Według kodeksu pracy jak czytałem to na każdą przepracowaną godzinę przysługuje 5 minut odpoczynku. To też wstaję na te 5 minut i idę sobie do kuchni nalać wody czy spacer zrobić i się rozruszać, a żeby przed 30stką nie zejść na zawał przy komputerze. A kolega który obok mnie pracuję, że za często chodzę na przerwy.

Wytłumaczcie mi jak to w końcu jest? Kodeks pracy jedno a rzeczywistość drugie?

I jak jest z długą przerwą? 15 minut ustawowo jest wliczane w dzień pracy, prawda?

#pytanie #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6131c9bebc7a97000abff0fb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 106
@AnonimoweMirkoWyznania ten moment, w którym chce to sobie idę jak mi pasuje w trakcie roboty do Barbera czy urzędu byle robota była zrobiona i jak trzeba to zawsze zostane po prostu dłużej XD ciezko się czyta takie rzeczy. Po soczek czy herbate w biurze chodziłem kiedy tylko mi się zachciało pić i odejść od kompa gdy nie było niezbędne czegoś szybko klepać. Raz wypadnie co chwila możliwość luzu a raz przez 8h
@AnonimoweMirkoWyznania zdecydowanie za często... Młodym się w d.... przewraca. Ja w pierwszej pracy to nie wstawałem od kompa wogóle, a o przerwach nie było mowy.... niby przysługiwały, ale ie chciałem wyjść na nieroba i przez pierwszy miesiąc nie brałem... PS. Wg prawa pracy NIE MASZ PRZERWY 5 MIN CO 1H!