Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu sprzed chwili

Ktoś: Pokazuje plan lekcji, widać tam (nieobowiązkową) Religię

Wykopek:KURRŁA CO TAM ROBI RELIGIA, CO ?!!!!!111 RELIGIA W ŚRODKU DNIA, A POTEM INNE, TAK? RELIGIA? NA RELIGIĘ KTOŚ CHODZI, ALE PO CO CHODZI NA RELIGIĘ ?!!!11 ZNOWU TO RELIGIJNE PAŃSTWO ALE PRZESTAŃ NA TĘ RELIGIĘ CHODZIĆ, NIE POWINNO TAM BYĆ RELIGII. I ZNOWU CO? KSIĘŻA? WIERZYSZ W JEZUSKA I CHCESZ W SZKOLE CHODZIĆ NA RELIGIĘ, A TO DOBRE !!!!111 TAK O WIDZICIE TO PAŃSTWO WŁAŚNIE WYGLĄDA!!

#gimboateizm #katolicyzm #bekazpodludzi #bekazlewactwa #heheszki #niebieskiepaski #lewackalogika
S.....y - Nawiązując do wpisu sprzed chwili

Ktoś: Pokazuje plan lekcji, widać tam ...

źródło: comment_1630582704T92HcKqlPtJv0Ox26IMSIv.jpg

Pobierz
  • 20
@Sok_Mandarynkowy: To chyba nie wiesz jak wygląda sytuacja w wielu polskich rodzinach. Dziecko chodzi bo babcia chce i nikt jej nie chce podpaść albo rodzicom się nie chce iść do szkoły do dyrektora z tym. Albo chcą żeby dziecko dłużej było w szkole. Powodów jest wiele, ale nie wiem po co się z Tobą kłócę, skoro i tak nie przemówię Ci do rozsądku, więc zostało mi życzyć smacznej kawusi.
@Sok_Mandarynkowy: Skoro jest nieobowiązkowa to dlaczego jest. środku planu? Albo na początku albo na końcu i niech chodzi kto chce. Tylko tak by dużo mniej osób uczęszczało bo lepiej pospać godzinkę. Dodatkowo tak jest nieobowiązkowa, że w przedszkolu musi chęć wyrazić minimum 7 osób. Od paru lat niestety jest tak, że jak przedszkole wysyła arkusz gdzie nie ma religi w podstawie jest odsyłany z negatywną opinią. W efekcie jest tak, że
@Sok_Mandarynkowy: Bo nie wierze? Serio masz ograniczone myślenie. A wejdę w dyskusję - widzisz, ludzie mają różne poglądy. Tak jestem niewierzący, dzieci nie chrzciłem. Paradoksalnie chcąc być dobrym katolikiem porzuciłem wiarę. Chodziłem na indywidualne spowiedzi, na kanapie ponad godzinne rozmowy o bogu. Pismo święte przeczytałem trzy razy. Im bardziej się zagłębiałem tym bardziej dla mnie to nie miało sensu i przestałem wierzyć, dla mnie to bajki. Nie będę chrzcił dzieci i
@Sok_Mandarynkowy: Dyrdymały :D nieobowiązkowa religia bardzo często niezgodnie z ustaleniami jest POMIĘDZY zwykłymi lekcjami zmuszając dzieciaki do czekania na matme itd. A dwa ciekawe czy gdyby była nieobowiązkowa lekcja islamu to tez byłoby ok? W końcu byłaby nieobowiązkowa XD
Skoro jest nieobowiązkowa to dlaczego jest. środku planu? Albo na początku albo na końcu i niech chodzi kto chce.


@justice_league: Może religia jest Ci niepotrzebna, ale odrobina logiki by się przydała. Jeśli w szkole jest jeden lub dwóch katechetów, nie są w stanie wszystkich klas "obskoczyć" na pierwszej albo ostatniej lekcji. Ktoś tę religię musi mieć w środku.
@S0Cool: Przypomnę, że zgodnie z prawem religia organizowana jest na życzenie rodziców lub pełnoletnich uczniów uczęszczających do placówki i jest nieobowiązkowa. Niestety mamy odwrotnie i religia jest wpisywana do planu zajęć jako normalny przedmiot i trzeba się specjalnie z niej wypisać, a powinno być odwrotnie. Co do logiki - nie wszystkie klasy zaczynaja o równej 8, albo kończą o tej samej porze. Spokojnie dwóch katechetów obsłuży - od rana od 7