Wpis z mikrobloga

Mireczki, jest ktoś doświadczony w wędrówkach po #bieszczady? Jadę tam pierwszy raz w życiu, zaplanowałem 4 dni wędrówki, więc mogę zrobić 4 trasy, ale zależy mi na tym żeby nie dublować rejonów przez które będę szedł. Może macie do polecenia jakieś szlaki które waszym zdaniem są najbardziej warte zobaczenia? Lub jakieś dodatkowe atrakcje żeby dziewczyna była zadowolone, w internecie czytałem coś o kolei wąskotorowej albo np. drezynach kolejowych?

#pytanie #gory #wakacje
  • 15
@JankoMuzyk a co do innych atrakcji to drezyny spoko, tyle że to jest daleko od Bieszczad, możesz przejechac się kolejka wąskotorowa, popływać łodzią z silnikiem elektrycznym nad jeziorem Solińskim, zrobić ognisko w jednej z przystosowanych do tego wiat, iść na pokaz nocnego nieba.
@JankoMuzyk: Mam na myśli długość samego przejścia.

Fakt ze musicie do auta wracać bardzo ogranicza. Jeśli z tego zrezygnowac to dodam parę mniej oczywistych tras

Cisna - wetlina szlakiem granicznym - fajnie, bardzo dziko. wracać trzeba busem.

Nowy łupków, schronisko na końcu świata, Tunel łupków i wracasz do Nowego łupkowa - Fajne łąki, przyjemna trasa.

Grzebiet otrytu i towarzysząca mu dolina spalonych wsi. Jesteś w stanie kółko zrobić
@JankoMuzyk: ostatnio bylem wlasnie na 4 wedrowkach (po raz 20ty) i oto co zrobilem:

1. zawsze pierwszego dnia wchodze z przełęczy wyżnej na Wetlinska bo jest lajtowa na rozruszanie. Zejsc sobie mozesz np czarnym do Jaworca z Przełęczy Orłowicza.

2. Czerwony szlak końcówka GSB (ustrzyki - wolosate). najladniejszy szlak w Bieszczadach i jak go zrobisz to już nie ma po co wracać ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko
@JankoMuzyk:
1. Wołosate - Tarnica - Halicz-Rozsypaniec- Wołosate. Tarnica oklepana, ale najwyższy szczyt trzeba zaliczyć. Potem piękny szlak na Rozsypaniec, już bez tłumów. Uwielbiam
2. Jakaś połonina. Np. Ustrzyki - Caryńska - i potem w zależności od sił wybranym szlakiem na Rawki i Ustrzyki. Jak siły pozwolą to się zalicza 2 połoniny.
3. Źródła Sanu. Ostatnio, któryś z wykopowych szwędaczy z kamerą nagrywał materiał. Warto a mało ludzi.
4. Z Cisnej
Potem piękny szlak na Rozsypaniec, już bez tłumów.

3. Źródła Sanu. Ostatnio, któryś z wykopowych szwędaczy z kamerą nagrywał materiał. Warto a mało ludzi.


@KapralJedziniak: to są opisy gdzieś tak na 2015 ;)
Rozsypaniec bez tłumów w porównaniu z Tarnicą, bo w tym roku to tam gdzie szlak wąski trzeba było iść w kolejce :/
Źródła Sanu też wywaliły z popularnością w ostatnich 2-3 latach, 5 lat temu w weekend majowy