Wpis z mikrobloga

  • 0
@pinkfloyd12 myślę że obie z tych opcji, nie wiem czy przypadkiem nie ma też jakiejś szansy na przeniesienie tego za pomocą układu pokarmowego, ale to tylko daleko idące przypuszczenie.
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: Pierwsza rzecz - w szambach bogaczy nie ma bieługi bo z kawioru takiego do jedzenia już nie urodzi się rybka bo nie jest 'zapłodniona' mleczkiem samców. O ile dobrze pamiętam to niektóre ryby składają ikrę i dopiero na to samiec leje mleczko a niektóre się zapładniają wewnątrz samicy - nie wiem czy dobrze pamiętam :).
Ryby najczęściej przenoszą się podczas dużych burz i ulew kiedy wylewają rzeki i przelewają się
  • Odpowiedz
@kkk240: To racja choć w tym przypadku raczej nie ma to prawa bytu. Mówimy o zbiorniku na wodę przy drodze szybkiego ruchu więc raczej żadna rzeka tam nie wylała.

A takie np. karasie srebrzyste (japońce) to w ogóle nie mają w swoim gatunku samców. Tylko samice podrzucają jaja innym gatunkom. Aż się przypomina pewien film ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ananasowa_Mamba_99: @lomszyk: @pinkfloyd12: ikrę do zbiorników przenoszą ptaki- zwłaszcza kaczki, ale też inne wodne ptactwo latające choć w mniejszym stopniu. Ikra przenoszona jest w piórach ptaków, a dokładniej w wewnętrznej warstwie puchowej, co zapobiega ich wypadnięciu podczas przelotu oraz ich nadmiernemu wyschnięciu. Dlatego najczęściej przenoszona jest ikra ryb składających jaja w górnej warstwie wody, np. na liściach roślin wodnych czy na kamieniach w płytkich miejscach. Kaczki podczas żerowania w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pinkfloyd12: warto dodać że dotyczy to głównie karasi, które są bardzo odporne na niesprzyjające warunki. Wędkarze łowią je na takich zbiornikach bo jest to bardzo łatwe (niska presja, ryby nie są przekarmione i nie mają preferencji) i małe karasie są dobrymi żywcami.
  • Odpowiedz