Wpis z mikrobloga

Czy pojazd napędzany siłą wiatru może poruszać się dokładnie z wiatrem szybciej niż prędkość tego wiatru? "Idea, którą 99% ludzi uznaje za niemożliwą, a 99% z pozostałych nie jest w stanie zrozumieć jak działa."
ZNALEZISKO
Zapraszam do dyskusji pod znaleziskiem!
#fizyka #ciekawostki #nauka #gruparatowaniapoziomu #tworczoscwlasna
rysiul86 - Czy pojazd napędzany siłą wiatru może poruszać się dokładnie z wiatrem szy...

źródło: comment_1630254096wEAMEAjUtm7XULP49SAyhO.jpg

Pobierz
  • 12
@wonsz_smieszek: też uważam, że przesada, ale takie sformułowanie krąży w około tego zagadnienia ;) "An idea that 99 percent of people declare impossible. Ninety-nine percent of the rest can’t figure out how it’s done"
Chociaż swoją drogą coś w tym musi być skoro tak wielu ludzi jest w stanie się pogubić przy tym zagadnieniu?
Z racji tego, że wykopaliście znalezisko "Zakład z profesorem, czy pojazd napędzany wiatrem może być szybszy od wiatru" pozwoliłem sobie zawołać Was do nowego spojrzenia na ten temat, powinno Was również zainteresować (mam taką nadzieję)

Z racji tego, że wykopaliście znalezisko "Zakład z profesorem, czy pojazd napędzany wiatrem może być szybszy od wiatru" pozwoliłem sobie zawołać Was do nowego spojrzenia na ten temat, powinno Was również zainteresować (mam taką nadzieję)

@rysiul86: Hej, czemu miało by mnie zainteresować filmik który z 10 minut przez 2 minuty jest narzekaniem na Polską Naukę? Nie ma co narzekać - trzeba debatować. Co zaś do filmiku, 2 minuty narzekania 2 minuty opowieści o lataniu i dronach 2 minuty tłumaczenia, i 4 minuty przykładów "z dupy" - sorki ale chyba poza pojazdem poruszającym się po ziemi wzdłuż płynącej rzeki - to cała reszta jest bez sensu i
@ssokolow: Gwoli ścisłości to nie przez dwie minuty, ale raptem dwa zdania odwołują się do Polski, to dotyczące faktu, że nasze uniwersytety są zdecydowanie niżej w rankingach, a nasza gospodarka jest mniej innowacyjna od amerykańskiej i drugie zdanie - moja sugestia, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest właśnie niski poziom debat i nastawienie na rację, a nie dotarcie do "prawdy".

Opowieści o lataniu, są uważam istotne z punktu widzenia
@rysiul86: dzięki za wywołanie - próbę wyjaśnienia zjawiska tak aby było zrozumiałe dla szerszego grona odbiorców uważam za godną uznaniana - na ten moment jest jeszcze dużo do nadrobienia, żeby film przykuwał uwagę - rozumiem że nie od razu osiąga się oczekiwany rezultat i mam nadzieję że mimo fali krytyki nie poddasz się i któryś z kolejnych twoich filmów będę mógł obejżeć z nie słabnącym zainteresowaniem